Wakacyjna SZOSA dookoła Francji

Lipiec kojarzy się z Tour de France, więc wakacyjna SZOSA zabiera Was w podróż po kolarskiej Francji. Tej z przeszłości, teraźniejszości i nawet trochę z przyszłości.

Michał Gołaś pisze o Francuzach w zawodowym peletonie, Zbigniew Gucwa opowiada o amatorskim kolarstwie we Francji. Zastanawiamy się, dlaczego „Wielkiej Pętli” od dawna nie wygrali francuscy kolarze, opisujemy najpopularniejsze wyścigi w tym kraju i czasówki podczas TdF, wspominamy najsłynniejsze kobiece etapówki we Francji i utalentowane francuskie zawodniczki.

Katarzyna Wilkos opowiada o swoich największych zwycięstwach, a Przemysław Niemiec o przebiegu 4. etapu tegorocznej edycji Tour de Pologne przez jego rodzinne strony, w tym przez znaną dotąd tylko jemu ściankę Kocierz. Przejechaliśmy się też zaproponowaną przez niego ulicą Widokową… To będzie ciekawy etap!

W szwajcarskiej Gryzonii pokonywaliśmy solidne przewyższenia na gravelach, za przewodniczkę mając utytułowaną zawodniczkę MTB Nathalie Schneitter. Jeśli również planujecie zaliczanie stromych i długich podjazdów, w Polsce lub za granicą, najpierw przeczytajcie tekst Arka Koguta o treningu przed wyjazdem w góry. Dominik Omiotek pisze o przyczynach bólu kolana – dobra wiadomość jest taka, że rzadko wywołuje je kolarstwo.

W tym numerze znajdziecie również testy rowerów: Liv Avail Advanced, Rondo HVRT CF1, Specialized Roubaix, Cannondale SuperSix, Scrapper Spego Ex, Argon18 Gallium CS.

Gdzie kupić SZOSĘ:

Written By
More from Redakcja

Majowa SZOSA nie tylko o Włoszech

We „włoskim” wydaniu SZOSY opisujemy unikatową włoską kolarską kulturę, wyścigi z włoskim...
Czytaj więcej