UCI Gran Fondo 2021 w Warszawie

Cykl imprez kolarskich UCI Granfondo World Series zawita w 2021 r. na Mazowsze. Kolarze zmierzą się z trasą wokół Warszawy w terminie 3-4 lipca w ramach imprezy Bitwa Warszawska Tour. Będą rywalizować na trzech dystansach – Granfondo, Mediofondo i Adventure. Dodatkowo rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas. 

  • Wyścig Granfondo rozpoczyna się i kończy w Nowym Dworze Mazowieckim, położonym 34 km od Warszawy. Licząca 166 km trasa jest płaska, ale zawiera drogi z niewielkimi wzniesieniami. Całkowita liczba przewyższeń wynosi 688 m. Start i meta zlokalizowane będą na terenie kompleksu Twierdza Modlin.
  •  Trasa Mediofondo liczy 93 km, dystans Adventure – 46 kilometrów. Ukształtowanie terenu jest zbliżone do tego z trasy Granfondo, a suma przewyższeń to odpowiednio 405 i 127 metrów. Końcowe kilometry wszystkich wariantów wyścigu biegną tą są trasą.
  • Jazda na czas liczy niecałe 20 km i ma 139 m przewyższenia. Trasa zaczyna się i kończy w Pomiechówku. 

UCI Granfondo World Series to seria wyścigów pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), które odbywają się na całym świecie. Imprezy te szerzą ideę globalizacji kolarstwa oraz akcji „Rower dla wszystkich”, zrzeszając na starcie tysiące osób z całego świata. Zawody cieszą się dużą popularnością wśród mastersów i amatorów z różnych zakątków świata – na starcie staje nawet do 5000 osób.

Organizatorami warszawskiej wyścigu są Grzegorz Golonko – szosowy mistrz świata masters federacji UCI oraz WMCF, a także organizator takich imprez jak Majka Days czy Velo Toruń oraz Dariusz Banaszek – założyciel drużyny Mazowsze Serce Polski Team i organizator Tour Bitwa Warszawska 1920, która odbyła się w 2020 r.

Impreza jest kontynuacją obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej – w roku 2019 kolarze elity rywalizowali w „klasykach”, w roku ubiegłym rozegrany został wyścig etapowy, w którym licznie uczestniczyły drużyny zawodowe z całej Europy, a w tym roku na Mazowsze zawitają mastersi i amatorzy z całego świata.

Źródło: organizator


Written By
More from Redakcja

Białe drogi prowadzą do Sieny

Strade Bianche to wyścig, który ma zaledwie 13-letnią historię. Mimo to uznawany...
Czytaj więcej