SZOSA w peletonie

W tym innym niż wszystkie sezonie, kiedy w zasadzie wszystkie grand toury – o których artykuł znajdziecie w najnowszym wydaniu – rozgrywane są jesienią, tym chętniej wracamy do peletonu.

W jesiennej SZOSIE znajdziecie więc rozmowy z Pauliną Brzeźną-Bentkowską, mistrzynią Polski Martą Lach i mistrzem Polski Stanisławem Aniołkowskim, Łukaszem Owsianem oraz Tadeuszem Zadrożnym, który kiedyś nie tylko się ścigał, ale także szył buty dla całego peletonu. 

Opisujemy, jak na przestrzeni lat zmieniały się panujące w peletonie pisane i niepisane zasady oraz jakich słów i gestów używa się w nim obecnie, by móc się porozumieć w tej mieszance narodowości. Pokazujemy Wam także pracę wybranych dyrektorów sportowych. Podpowiadamy, jak na treningach i wyścigach poruszać się w peletonie. Wreszcie prezentujemy tych, którzy byli murowanymi faworytami do tęczowej koszulki, ale nigdy jej nie zdobyli.

Kręcimy się po szutrach Kalifornii, wraz z innymi uczestnikami amerykańskiej L’Eroiki, bezdrożach i szosach Pojezierza Lubuskiego, asfaltowych i polnych drogach między Oławą a Przemyślem, a także ścieżkach pierwszej edycji Gravel Attack.

Nie zabrakło miejsca na nowości sprzętowe: Trek Émonda SLR 9 eTap, nowości Kellysa, Gianta i Fuji na sezon 2021, nowe koła Mavic Cosmic SLR 45 Disc, siodełko Bontrager Verse, SRAM force AXS 36T upgrade kit, koła DT Swiss ARC 1100 Dicut i Bontrager Aeolus RSL 37, opony Goodyear UHP. 

Written By
More from Redakcja

Trening (nie zawsze) czyni mistrza

Trening – sedno zawodu kolarza. Całkiem niezły materiał na obszerną książkę, zwłaszcza...
Czytaj więcej