Szosa w elektronicznym kontekście

Tuż przed startem tegoroczonego Tour de France, na stronach firmy Canyon pojawił się nietypowy rower szosowy – futurystycznie wyglądający model Ultimate CF SLX. Projekt został wykonany przez Ralfa Hüttera, jednego z założycieli grupy muzycznej Kraftwerk, aktywnego pasjonata kolarstwa.

Tekst: Michał Kozes Kozłowski
Zdjęcia: Canyon.com

Wraz ze startem wyścigu, którego pierwszy etap odbył się w Düsseldorfie, zaplanowano koncert grupy Kraftwerk. Następnego dnia Tony Martin, zawodnik grupy Katusha-Alpecin, pojechał czternastokilometrową czasówkę na pomalowanym monochromatycznie rowerze. Limitowana edycja dwudziestu jeden kolekcjonerskich rowerów zaprojektowanych przez muzyka była dostępna w sklepie internetowym Canyon, sztuka za 10 tys. euro.

Ciekawostką jest zaangażowanie niemieckiej grupy Kraftwerk w kolarstwo. Obydwaj założyciele – Ralf Hütter i Florian Schneider to pasjonaci roweru, którym często zarzucono nadmierne poświęcanie się szosie, zamiast efektywnej pracy w studiu nagrań. Zespół, tworzący i grający na pograniczu muzyki elektronicznej, nagrał w 1983 singiel dedykowany Tour de France, a wiele lat później, w 2013 roku, długogrającą płytę w całości dedykowaną francuskiemu wyścigowi.

Ralf i Florian, dzisiaj panowie po sześćdziesiątce, regularnie spotykają się na weekendowe wypady wokół Düsseldorfu, a w latach osiemdziesiątych potrafili robić dziennie nawet po 200 km.

Written By
More from Kozes

ZWIFT charytatywnie

Przepaliliśmy na ZWIFT 31 tysięcy kawałków pizzy, a teraz jest szansa pojechać...
Czytaj więcej