SZOSA o gravelach


Zyskująca coraz większą popularność – i co tu kryć, po prostu emocjonująca! – jazda po szutrach jest tematem listopadowo-grudniowego wydania SZOSY (6/2018). Przyglądamy się gravel bike’om i podpowiadamy, jaki wybrać dla siebie oraz w jakie opony, w zależności od tras i stylu jazdy, go wyposażyć.

Z Jensem Voigtem rozmawiamy o jednym z największych wyścigów gravelowych na świecie – Dirty Kanza. A Borys dzieli się wrażeniami z Toros de Gravel, który odbył się na szutrach Majorki oraz z samotnej wyprawy gravelem przez nieutwardzone drogi Środkowego Zachodu Stanów Zjednoczonych. A skoro zjeżdżamy z szosy, nie mogło zabraknąć „Niezbędnika kibica przełajów”, profilu Wouta Van Aerta, testu gravela Romet Boreas 1 i framesetu Trek Checkpoint ALR.

Więcej szosy w SZOSIE? Polecamy reportaż z Innsbrucka, gdzie z tłumiem kibiców z całego świata dopingowaliśmy naszych kolarzy, w tym Michała Gołasia, który na naszych łamach podsumowuje swój sezon. A Filippo Pozzato chwali się swoimi tatuażami. Piszemy także o Trans Am Bike Race – liczącym ponad 6800 km szosowym ultra wyścigu przez USA. Radzimy, jak budować zimą bazę i dbać o swój „silnik”. Testujemy Shimano 105 R7000 i całe mnóstwo zimowych akcesoriów zarówno na szosę, jak i w teren.

Miłej lektury na coraz dłuższe wieczory!

Zdjęcie na okładce: Ewa Jezierska

Gdzie kupić SZOSĘ:

– SZOSA 6-2018 dostępna TU
– SZOSA 6-2018 w wydaniu cyfrowym
– SZOSA w prenumeracie dostępna TU
– prenumerata cyfrowa SZOSY dostępna TU
– lista sklepów dystrybuujących SZOSĘ dostępna TU

Written By
More from Redakcja

SZOSOWE filiżanki

Początkowo zrobiliśmy je dla siebie, ale tak się rozpędziliśmy, że mamy tu...
Czytaj więcej