SZOSA o ciuchach

W pierwszym w 2020 roku wydaniu SZOSY zaglądamy do szafy z kolarskimi ubraniami.

Sprawdzamy, jak zmieniała się kolarska garderoba przez lata i jakie są współczesne modowe trendy. Z Oliverem Knightem, autorem książki „The Cycling Jersey: Craftsmanship, Speed and Style” rozmawiamy o kolarskich koszulkach i pracy nad kolejną publikacją o tej tematyce, tym razem również z polskimi wątkami. Bogdan „Bob” Madejak opowiada o drodze, jaką z Francji do Polski w latach 80. przeszła koszulka teamu „Peugeot”. Zaglądamy do szaf zawodowych kolarzy. Michele Castelli z Gore podpowiada, jak dbać i prać kolarskie ciuchy. Byliśmy w szwajcarskiej fabryce marki Assos. Opowiadamy o „Gabbie”, legendarnej kurtce Castelli.

Portretujemy Mathieu van der Poela, który pewnie wygra kolejne przełajowe mistrzostwa świata. Bo wygra, prawda? Rozmawiamy z Angeliką Biedrzycką i jej pilotką z tandemu, Edytą Jasińską. Sprawdzamy, co przez ostatnich pięć lat, odkąd Michał Kwiatkowski został mistrzem świata, zmieniło się w polskim kolarstwie.

Dzielimy się wrażeniami z jeżdżenia lewą stroną po szosach słonecznego Cypru. Podpowiadamy, jak urozmaicić sobie zimowy trening pod dachem. A pierwsze zimowe miesiące spędziliśmy na Treku Domane SL 6, który jest rowerem tego numeru.

Gdzie kupić SZOSĘ:

 

Written By
More from Redakcja

Każdy rower jest fajny

Maciej Myszko jak mało kto w Polsce zna rynek rowerów miejskich, bo...
Czytaj więcej