SZOSA nr 4!

Niby już schyłek sezonu, a tak naprawdę najlepsze wciąż przed nami. Walkę o tęczową koszulkę będziemy obserwować z zupełnie innej niż dotychczas perspektywy.

Na naszych reprezentantach skupi się wzrok całego świata, oni sami zaś patrzeć będą tylko na pierwsze miejsce podium. Przed nimi wyścig pełen koncentracji, wysiłku i wiary w osiągnięcie celu. Zdjęcie Michała Kwiatkowskiego mierzącego wzrokiem ukryty we mgle szczyt chyba najlepiej oddaje ten nastrój. A my, w oczekiwaniu na Mistrzostwa Świata, polecamy lekturę artykułów Piotra Ejsmonta i Wolfganga Brylli poświęconych ciekawej i zawiłej historii tej wyjątkowej imprezy.

Na MŚ reprezentować nas będzie m.in. Marcin Białobłocki, objawienie tego sezonu. Świetny czasowiec mieszkający w Anglii opowiada o sobie w rozmowie z Pawłem Gadzałą.

Zanim Marcin pojawi się w Richmond, wystartuje w Tour of Britain, wyścigu o niemałym znaczeniu w historii polskiego kolarstwa. Dzieje dawnego „Milk Race” opisuje w SZOSIE Jakub Zimoch. Oprócz tego analizujemy rozwój kolarstwa na Czarnym Lądzie, a dla tych, którzy dopiero teraz zaczynają przyglądać się Vuelcie, przygotowaliśmy jej prezentację. Na deser – fotoreportaż z niezwykle emocjonującego 6. etapu tegorocznego Tour de Pologne.

Przedstawiamy niewiarygodnie szybkie rowery „aero” od Canyona i Treka, leciutkiego Rose X-Lite Team i superkomfortowego Treka Silque. Przyglądamy się nowościom Cannondale’a. Odwiedzamy Beskidy i Góry Izerskie, witające nas już jesienną, deszczową, ale też i odprężającą aurą. Poddajemy się jej, i zupełnie niezobowiązująco zjeżdżamy z asfaltu, poznając uroki gravel bikingu.

Wrześniowa SZOSA będzie w kioskach od 8.09.

Written By
More from Redakcja

3…2…1… Vuelta!

Zapytałem kiedyś kolegę, jaki wyścig etapowy ceni najbardziej. Spodziewałem się, chyba jak...
Czytaj więcej