SZOSA nie tylko o mistrzostwach świata

Najbardziej oczekiwanym wyścigiem w sezonie jest ten o tęczowa koszulkę, w której przez kolejny rok ścigać się będą mistrzyni i mistrz świata.

SZOSA 5-2018

W najnowszym wydaniu SZOSY dzieliśmy się z Wami wrażeniami z objazdu trasy w Innsbrucku, z piekielnym, 3,2-km Höll o średnim nachyleniu 9,1%, a maksymalnym… mowa jest nawet o 28%. Piszemy o historii tęczowej koszulki i typujemy faworytów do tego najbardziej pożądanego w peletonie trykotu. A Michał Gołaś i Arkadiusz Wojtas piszą o swoich doświadczeniach z udziału w światowym czempionacie.

Szymon Wasiak, szkoleniowiec reprezentacji Kataru, w rozmowie z Adamem Proboszem opowiada o tym, jak trenuje się w kraju, który w 2016 był gospodarzem mistrzostw świata. Simon Yates, drugi w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne, a w trzecim tygodniu Vuelty – jej lider, w rozmowie z Elżbietą Kowalską zapowiadał, że powalczy w Hiszpanii.

Piotr Ejsmont rozprawia się z kolarskimi mitami. Dominik Omiotek opisuje swój powrót na rower po kontuzji, a Arek Kogut radzi, jak trenować szybkość – i na płaskim, i na podjeździe.

Opisujemy trasy po jurajskich hopkach wokół Częstochowy i najgorszych asfaltach świata, przebiegających przez malownicze Wzgórza Strzelińskie i Niemczańskie. Zabieramy Was także na szosy i szutrowe Vías Verdes, biegnące przez Costa Brava, między Morzem Śródziemnym a Gironą.

Testowaliśmy dwa gravel bike’i, Accent Feral i Kellys Soot, przełajówkę złożoną na ramie Ridley X-Trail, a także szosówki: Canyon Edurace WMN CF SL Disc 8.0 oraz Giant Propel Advanced Pro Disc.

Inspirującej lektury na coraz dłuższe jesienne wieczory!

Ilustracja na okładce: Jaga Słowińska

Gdzie kupić SZOSĘ:

– SZOSA 5-2018 dostępna TU
– SZOSA w prenumeracie dostępna TU
– prenumerata cyfrowa SZOSY dostępna TU
– lista sklepów dystrybuujących SZOSĘ dostępna TU

Written By
More from Redakcja

Wiosenne wydanie SZOSY dostępne od 9 marca

Sezon ścigania otwierają wiosenne klasyki po belgijskich i francuskich brukach, o których...
Czytaj więcej