Styczniowo-lutowa SZOSA o sprzęcie

Styczniowo-lutowy numer SZOSY poświęciliśmy… rowerowi. Maszynie, która jest narzędziem pracy zawodowca, o czym pisze Michał Gołaś. Która ewoluowała do znanego dziś kształtu, nie zmieniając jednocześnie swojej funkcji. Która zmieni się w sposób, jaki trochę próbujemy w tym numerze przewidzieć

O tym dlaczego rower podczas jazdy się nie przewraca rozmawiamy z fizykiem dr. Andrzejem Draganem. Opisujemy też trendy w budowie i wyposażeniu rowerów szosowych, jedne, jak hamulce tarczowe czy amortyzacja, przyjmowane chętniej, inne – budzące kontrowersje i opór użytkowników.

Opisujemy też biomaszynę, czyli kolarza, który rower napędza, wyjaśniając procesy, które zachodzą w organizmie podczas jazdy. Radzimy jak trenować na zgrupowaniach zimowych, żeby się nie przetrenować i wejść w sezon dobrze przygotowanym.

Prezentujemy rundę wśród białych skał po szosach Ojcowskiego Parku Narodowego. Portretujemy obchodzącego w tym roku 50. urodziny Mario Cipolliniego i utalentowaną zawodniczkę Canyon//SRAM Białorusinkę Alenę Amialiusik.

Najnowsza SZOSA dostępna od 17 stycznia w kioskach, empiku i sklepach rowerowych, przez sklep na naszej stronie, w wersji elektronicznej oraz w prenumeracie.

Przyjemnej lektury!

okladka_szosa_ok (1)

Written By
More from Redakcja

Nowa rolka i pedały Wahoo

Wahoo rozszerza ofertę o pedały z pomiarem mocy oraz nowoczesny trenażer rolkowy...
Czytaj więcej

1 Comment

Comments are closed.