Styczniowa SZOSA o regeneracji

„Praca nas zużywa, odpoczynek wynosi na wyższy poziom” – pisze w słowie wstępnym do najnowszego wydania SZOSY redaktor naczelny Borys Aleksy. A że sezon już za chwilę, wysiłku na pewno nie będzie nam brakowało. I z pewnością będziemy oczekiwać, że przyniesie efekty.

Ale nawet, a może zwłaszcza w pełni sezonu trzeba znaleźć czas na odpoczynek i pozwolić organizmowi – ciału i umysłowi – na przegrupowanie sił.

W najnowszym wydaniu SZOSY wyjaśniamy, czym jest zmęczenie i jak poprawia parametry naszego ciała. Podglądamy regenerację w wykonaniu zawodowców. Podpowiadamy, jakie nawyki powinien wdrożyć amator, by odpoczynek był skuteczny i by zawsze znaleźć na niego czas, i dlaczego warto korzystać z prawdziwego masażu tajskiego. Jakuba Czaję zapytaliśmy, jak właściwie odżywiać o ciążone treningami ciało, Michała Dąbskiego o trening mentalny, a ultrakolarza Remka Siudzińskiego – kiedy i czy w ogóle spać na bardzo długich dystansach.

Portretujemy Wima Hofa, Człowieka Lodu, oraz Valerjana Romanovskiego, który swoje kolarskie 48-godzinne rekordy ustanawia m.in. w 40-stopniowym mrozie. Sami również zrobiliśmy zimową rundę… po najbliższej okolicy, do czego i Was zachęcamy. Odwiedziliśmy także i zjeździliśmy na ostrym kole Berlin.

Rozmawiamy z Dylanem Teunsem oraz Salimem Kipkemboi, najbardziej popularnym kenijskim kolarzem. Prezentujemy roszady w peletonie przed sezonem 2019 i opisujemy wizytę w fabryce Sportfula.

Testy: Kross Esker 4.0, EnviLiv Advanced Pro 0 Disc, Scott Addict Gravel 30 i Canyon Grail AL 7.0.

Czytajcie, trenujcie i… odpoczywajcie!

Gdzie kupić SZOSĘ:

– SZOSA o regeneracji dostępna TU
– SZOSA o regeneracji w wydaniu cyfrowym
– SZOSA w prenumeracie dostępna TU
– prenumerata cyfrowa SZOSY dostępna TU
– lista sklepów dystrybuujących SZOSĘ dostępna TU

Chcesz czytać więcej?

Zaprenumeruj SZOSĘ

Written By
More from Redakcja

SZOSA w peletonie

W tym innym niż wszystkie sezonie, kiedy w zasadzie wszystkie grand toury...
Czytaj więcej