Sezon na rowery w OLX


Inflacja, pandemia i rosnąca świadomość ekologiczna to tylko kilka czynników decydujących o wzroście zainteresowania dwoma kółkami. Eksperci oceniają, że popyt na rowery trwale się zwiększa, a kolejne lata mogą przynieść nawet 45 proc. wzrostu.

W wyniku pandemii i dynamicznego rozwoju rynku e-commerce zmieniły się zwyczaje zakupowe Polaków. Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2020” opracowanego przez Gemius z Izbą Gospodarki Elektronicznej, aż 73 proc. badanych osób chociaż raz dokonało zakupów online. Nie jest więc zaskoczeniem, że również rowerów coraz częściej szukamy w internecie.
Serwis OLX przyjrzał się zachowaniom użytkowników kategorii Rowery, która w ostatnich miesiącach cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W marcu 2022 roku kategorię odwiedziło aż o 85 proc. więcej użytkowników niż w lutym.

Rower górski czy elektryczny?

Szczyt rowerowego sezonu zakupowego przypada na maj i czerwiec. – To właśnie w maju ubiegłego roku sprzedający na OLX potwierdzili najwięcej udanych sprzedaży rowerów miejskich czy rowerów dziecięcych – mówi Paweł Starościak, opiekun kluczowych klientów w kategorii Sport i Hobby w OLX. – Obserwujemy też, że nasi klienci wystawiają coraz bogatszą ofertę rowerów elektrycznych, które są w tym momencie najbardziej pożądanym przez użytkowników jednośladem.

Do najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w kwietniu 2022 roku w kategorii Rowery w serwisie OLX należały:

  • rower elektryczny
  • rower damski
  • gravel
  • rower górski
  • kross
  • trek

Rower elektryczny w marcu tego roku wyszukiwany był ponad 80 tys. razy, a w kwietniu ponad 65 tys. razy. Z kolei rower górski był frazą wpisywaną w marcu ponad 30 tys. razy, a w kwietniu blisko 25 tys. razy.
Zainteresowaniem cieszą się także takie elementy wyposażenia, jak fotelik rowerowy, rower dziecięcy oraz rowerek biegowy, które pozwalają spędzać czas aktywnie w rodzinnym gronie.

Co 10. Polak szuka sprzętu sportowego na OLX

W marcu na każde ogłoszenie zamieszczone w serwisie w kategorii Rowery przypadało ponad 6 tys. wyświetleń na liście ogłoszeń i ponad 66 unikalnych wyświetleń samego ogłoszenia. Miesięcznie kategorię Sport i Hobby w serwisie OLX odwiedza 4,3 mln użytkowników (czyli co 10. Polak), a zamieszczone w niej ogłoszenia otrzymują aż 83 tys. odpowiedzi dziennie. W ubiegłym roku liczba odwiedzających kategorię Rowery każdego miesiąca w trakcie sezonu przekraczała 2 mln użytkowników (dane OLX).

– Sprzedaż internetowa pozwala nam dziś spełnić oczekiwania każdego klienta i przedstawić mu ofertę w najdrobniejszych szczegółach – mówi Wojciech Czubiński, operator salonu ProRowery, użytkownik OLX-a. – Dodatkowo w rozpoczętym już sezonie rowerowym ruch w salonach jest wzmożony i czas obsługi w punkcie stacjonarnym może się wydłużać. Korzystanie z oferty internetowej eliminuje ten problem, a zamówiony przez klienta sprzęt może trafić pod jego drzwi w dogodnym dla niego czasie.

Sezon na dwa kółka potrwa dopóty, dopóki aura będzie sprzyjać. A podobno nie ma złej pogody na sport, są tylko źle ubrani jego amatorzy.O

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Każdego miesiąca korzysta z niego ponad 14 milionów użytkowników (Gemius, marzec 2022), w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak.

Written By
More from Redakcja

Nieprzerwanie od 2017 roku fundacja Oddaj Rower dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu...
Czytaj więcej