Sezon na rowery w OLX


Inflacja, pandemia i rosnąca świadomość ekologiczna to tylko kilka czynników decydujących o wzroście zainteresowania dwoma kółkami. Eksperci oceniają, że popyt na rowery trwale się zwiększa, a kolejne lata mogą przynieść nawet 45 proc. wzrostu.

W wyniku pandemii i dynamicznego rozwoju rynku e-commerce zmieniły się zwyczaje zakupowe Polaków. Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2020” opracowanego przez Gemius z Izbą Gospodarki Elektronicznej, aż 73 proc. badanych osób chociaż raz dokonało zakupów online. Nie jest więc zaskoczeniem, że również rowerów coraz częściej szukamy w internecie.
Serwis OLX przyjrzał się zachowaniom użytkowników kategorii Rowery, która w ostatnich miesiącach cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W marcu 2022 roku kategorię odwiedziło aż o 85 proc. więcej użytkowników niż w lutym.

Rower górski czy elektryczny?

Szczyt rowerowego sezonu zakupowego przypada na maj i czerwiec. – To właśnie w maju ubiegłego roku sprzedający na OLX potwierdzili najwięcej udanych sprzedaży rowerów miejskich czy rowerów dziecięcych – mówi Paweł Starościak, opiekun kluczowych klientów w kategorii Sport i Hobby w OLX. – Obserwujemy też, że nasi klienci wystawiają coraz bogatszą ofertę rowerów elektrycznych, które są w tym momencie najbardziej pożądanym przez użytkowników jednośladem.

Do najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w kwietniu 2022 roku w kategorii Rowery w serwisie OLX należały:

  • rower elektryczny
  • rower damski
  • gravel
  • rower górski
  • kross
  • trek

Rower elektryczny w marcu tego roku wyszukiwany był ponad 80 tys. razy, a w kwietniu ponad 65 tys. razy. Z kolei rower górski był frazą wpisywaną w marcu ponad 30 tys. razy, a w kwietniu blisko 25 tys. razy.
Zainteresowaniem cieszą się także takie elementy wyposażenia, jak fotelik rowerowy, rower dziecięcy oraz rowerek biegowy, które pozwalają spędzać czas aktywnie w rodzinnym gronie.

Co 10. Polak szuka sprzętu sportowego na OLX

W marcu na każde ogłoszenie zamieszczone w serwisie w kategorii Rowery przypadało ponad 6 tys. wyświetleń na liście ogłoszeń i ponad 66 unikalnych wyświetleń samego ogłoszenia. Miesięcznie kategorię Sport i Hobby w serwisie OLX odwiedza 4,3 mln użytkowników (czyli co 10. Polak), a zamieszczone w niej ogłoszenia otrzymują aż 83 tys. odpowiedzi dziennie. W ubiegłym roku liczba odwiedzających kategorię Rowery każdego miesiąca w trakcie sezonu przekraczała 2 mln użytkowników (dane OLX).

– Sprzedaż internetowa pozwala nam dziś spełnić oczekiwania każdego klienta i przedstawić mu ofertę w najdrobniejszych szczegółach – mówi Wojciech Czubiński, operator salonu ProRowery, użytkownik OLX-a. – Dodatkowo w rozpoczętym już sezonie rowerowym ruch w salonach jest wzmożony i czas obsługi w punkcie stacjonarnym może się wydłużać. Korzystanie z oferty internetowej eliminuje ten problem, a zamówiony przez klienta sprzęt może trafić pod jego drzwi w dogodnym dla niego czasie.

Sezon na dwa kółka potrwa dopóty, dopóki aura będzie sprzyjać. A podobno nie ma złej pogody na sport, są tylko źle ubrani jego amatorzy.O

Serwis OLX każdego dnia ułatwia dokonywanie dobrych wyborów milionom Polaków. Każdego miesiąca korzysta z niego ponad 14 milionów użytkowników (Gemius, marzec 2022), w praktyce oznacza to więc, że platformy używa co trzeci Polak.

Written By
More from Redakcja

Royal Bay Relax

Powszechnie znana zasada działania produktów tego typu opiera się na poprawie krążenia...
Czytaj więcej