Roman (niezupełnie) sam w Nowym Jorku

Nowy Jork to miejsce wizualnie rozbrajające i zapierające dech w piersi. Miasto ikona, o architekturze i charakterze, których nie sposób pomylić z niczym innym. Wieżowce, Wall Street, sztuka nowoczesna, teatr, popkultura, jazz czy celebryci to pierwsze nasuwające się skojarzenia. Rower szosowy nie jest raczej przedmiotem utożsamianym z tym miastem.

Na zdjęciach Romana znajdziecie jednak połączenie unikalnego ducha Manhattanu z szosową namiętnością, zatopioną gdzieś pomiędzy ulicami Broadway’u.

Gdziekolwiek spojrzeć – obraz zaczyna zyskiwać przewagę nad słowem. Wskazuje na to choćby forma większości nowoczesnych blogów (włączając niniejszy), magazynów, reklam itp. Podobno mózg przyswaja łatwiej graficzne komunikaty sączone przez media społecznościowe i internet, stąd też błyskawiczny rozwój Instagrama, Snapchata i innych obrazkowych platform.

Nie potrzeba wielu słów, bo Nowy Jork i okolice to miejsca stworzone do jeżdżenia i patrzenia. Pełne spektakularnych tras z widokami na drapacze chmur, aż po zielone parki i porośnięte drzewami pagórki ciągnące się wzdłuż rzeki Hudson.

Roman Siromakha robi doskonałe zdjęcia – zarówno profesjonalne, jak i te „z ręki”, podczas treningów z przyjaciółmi. Zajmuje się zawodowo fotografią sportową, jest również ambasadorem STRAVA w Nowym Yorku i modelem dla jednej z tamtejszych agencji fotograficznych. Przekonajcie się sami, jak wyglądają wielkomiejskie szosy w obiektywie Romana.

P.S. Jeśli będziecie w NYC i chcielibyście pojeździć po okolicy, polecam wypożyczalnie szosówek NYC Velo na 590 West 45 Street. W soboty o 8 rano ruszają stamtąd grupy treningowe w kierunku klasycznego „River Ride”. Alternatywnie (jeśli macie pożyczony lub własny rower) można dołączyć do ekipy startującej spod Rapha Cycling Club, 159 Prince Street, w środy o 10 rano. Jest także specjalna damska sekcja w niedzielę o 8:30. Zakładam się o czapeczkę kolarską, że po drodze spotkacie Romana!

P.S. 2 Najpopularniejsze i najciekawsze trasy w NYC znajdziecie na STRAVA local. Obowiązkowo trzeba zrobić kilka długich rund po Central Park’u.

Zdjęcia:
Roman Siromakha, romanshotthis.com

Written By
More from Kozes

Co oglądać? Skończyło się Giro, a do TdF i Vuelty jeszcze daleko!

Każdego lata pojawia się ten sam problem. Jeżeli lubisz oglądać wielkie tour’y,...
Czytaj więcej