Które rękawice zimowe wybrać?

Jazda na rowerze zimą, choć wciąż może sprawiać przyjemność, nie jest najłatwiejsza. Przenikliwy chłód i wilgoć stanowią wyzwanie dla ciała oraz egzamin dla kolarza i jego ubioru.

Jednym z najważniejszych elementów zimowej garderoby są rękawice. Zbyt cienkie sprawią, że pozbawione czucia palce nie będą w stanie kontrolować roweru. Zbyt grube również nie stanowią rozwiązania problemu, trzeba przecież zmieniać biegi, operować klamkami oraz zwyczajnie czuć kierownicę.

Korzystając z pory roku, wystawiającej nasze palce na wybitnie trudny sprawdzian, zebraliśmy dla was w jedno zestawienie testy interesujących modeli rękawic. Większość modeli opisywaliśmy już w „Szosie”, a dwa, zupełnie nowe, właśnie przetestowaliśmy i dzielimy się wrażeniami na naszej stronie.

4 kroki do wyboru najlepszych rękawic zimowych:

  1. Im bardziej jesteś wrażliwy na zmiany temperatur, tym więcej par rękawic powinieneś posiadać. Znamy kolarzy, którzy mają w swojej szufladzie jedynie dwie pary rękawic i wystarczają im one do komfortowej jazdy w zakresie -10 do +10 stopni Celsjusza. Inni zaś mają ich aż 6 i wahnięcie temperatury o zaledwie 2-3 stopnie sprawia, że na trening wybierają inny model.
  2. Warto kupować rękawice, które nie tylko dobrze izolują od chłodu, ale również stanowią dobrą ochronę przed wiatrem oraz wilgocią, bo właśnie te dwa czynniki wyziębiają najbardziej.
  3. Im częściej i chętniej jeździsz poza szosami lub w wymagającym kontroli nad rowerem terenie, tym więcej uwagi przy wyborze rękawic powinieneś poświęcić temu, jakie oferują czucie kierownicy.
  4. Dobre modele nie są tanie, ale akurat na rękawicach nie warto oszczędzać.

Shimano

Windstopper Thermal Reflective

B'Twin

700 Neopren

Bontrager

Velocis S2 Softshell Split Fingers

Accent

Thermal Plus

Accent

Flash

Kross

Allround

Specialized

Deflect

B'TWIN

700

 

 

Written By
More from Mikołaj

Fi’zi:k Performance Soft Touch

Owijki linii Performance, najbardziej mięsiste z Fizików, mają 3 mm grubości. Dodatkowo...
Czytaj więcej