Puchar Polski w kolarstwie przełajowym CX Katowice

Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice odbędzie się w Katowickiej Dolinie 3 Stawów 3 stycznia 2016 roku. To już trzecia edycja, ale tym razem impreza organizowana jest w ramach Pucharu Polski, dzięki czemu na starcie pojawi się czołówka polskiego kolarstwa, jak i kilku gości z zagranicy.

Specjalnie dla amatorów kolarstwa, którzy chcieliby spróbować swoich sił na trasie III CX Katowice, a nie posiadają licencji PZKol zorganizowano tzw. wyścig OPEN, gdzie dopuszcza się start na rowerze MTB. W tej edycji wśród zawodników startujących w wyścigu OPEN wyróżniono 3 kategorie wiekowe męskie oraz 2 damskie.
Organizatorzy zapewniają, że podobnie jak w latach ubiegłych teren Doliny Trzech Stawów zostanie wykorzystany w 100% a trasa obfitować ma w długie sekcje piaszczyste i trudne odcinki techniczne.
Specjalnie dla tych, którzy w dniu zawodów nie będą mogli pojawić się w Katowicach przygotowano kanał internetowy z transmisją live z wyścigu. Co więcej w dniu imprezy spodziewać się można gości specjalnych. Swoją obecność zapowiedziały m.in. Katarzyna Pawłowska, zawodniczka Boels-Dolmans Cycling Team, złota medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym oraz Eugenia Bujak – zawodniczka BTC City Ljubljana.
Organizator przewidział także atrakcje dla kibiców, którzy w dniu imprezy pojawią się w miasteczku zawodów. Między innymi odbędą się pokazy i nauka pierwszej pomocy, a dla najlepiej kibicujących przygotowano niespodzianki.
Oficjalny trening na trasie III CX Katowice odbędzie się 19 grudnia a gościem specjalnym będzie Mistrz Polski w Kolarstwie Przełajowym oraz MTB, Olimpijczyk z Londynu Marek Konwa!
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sportpelenpasji.pl, gdzie dostępny jest regulamin imprezy oraz na wydarzeniu na Facebooku:
www.facebook.com/events/1683456061873637/

 

Written By
More from Redakcja

Czas na trening – trening na czas

Większa moc na progu, lepsza pozycja aerodynamiczna, efektywniejsza kadencja, idealna technika jazdy...
Czytaj więcej