Pozytron 44 i 55 SPX Disc z manufaktury Dandy Horse

Dandy Horse prezentuje koła Pozytron 44 i 55 SPX Disc, flagowe modele tej manufaktury. Zaprojektowano i zbudowano je zarówno do szosy, gravela, przełajówki, jak i wszystkich innych rowerów z rodziny all-road. Szerokość wewnętrzna 21 mm pozwala na montaż dowolnej opon w zakresie od 25 do 50 mm. Zgrabnie łączą niską wagę z wysoką sztywnością i doskonałą aerodynamiką.

Dandy Horse to manufaktura specjalizująca się w wysokiej jakości kołach składanych na zamówienie. Każdy komplet budowany od A do Z przy użyciu wysokiej jakości części. Firma ma w swojej ofercie także gotowe zestawy, ale największym zainteresowaniem cieszą się koła „uszyte na miarę”, a więc dopasowane do indywidualnych potrzeb, preferencji i wymagań.

– Koła są komponentem mającym największy wpływ na odczucia z jazdy na rowerze – wyjaśniają kołodzieje z Dandy Horse na warszawskim Mokotowie („Kołodzieje” – taki tytuł nadaliśmy artykułowi o tej manufakturze, opublikowanym w SZOSIE 6-2019). – Są jego najbardziej skomplikowanym elementem, którego parametry bezpośrednio przekładają się na aerodynamikę i wygląd roweru oraz komfort zawodnika. Dandy Horse skupia się wyłącznie na tym elemencie.

Składane ręcznie

O jakości kół decydują dwie rzeczy – klasa użytych komponentów oraz precyzja i staranność z jaką zostały złożone przez kołodzieja. Wszystkie koła Dandy Horse wychodzą spod rąk wysoce doświadczonych i wyspecjalizowanych rzemieślników używających profesjonalnych maszyn i narzędzi. Po kilku cyklach centrowania i równania naprężenia szprych każde koło jest stabilizowane na prasie pneumatycznej, dzięki czemu nie wymaga późniejszych korekt. Podczas wnikliwej kontroli jakości każdy komplet otrzymuje paszport zawierający unikalny numer seryjny, opis parametrów i instrukcję. Wszystkie koła objęte są nie tylko dwuletnią gwarancją, ale również programem crash replacement.

Na zamówienie

Koła Dandy Horse wyróżnia to, że większość kompletów składanych jest na zamówienie. Co więcej, Dandy Horse buduje koła do każdego roweru – od szosówki przez przełajówki, gravele i MTB, po koła dla wymagających bikepackerów i jeżdżących wyłącznie rekreacyjnie. – Dopasowujemy je do zastosowań i wagi użytkownika. Spełniamy też najbardziej wyrafinowane zachcianki klientów. Jeśli wymarzysz sobie egzotyczne piasty, my na pewno je dla ciebie znajdziemy i zamontuje je w twoim komplecie – mówią kołodzieje z Mokotowa.

Koła Pozytron 44 i 55 SPX Disc zamówić można pod tym linkiem: dandyhorse.cc

Zdjęcia: Patryk Wiśniewski

Written By
More from Redakcja

SZOSA o mieście dostępna od 15 listopada

Tematem listopadowo-grudniowego wydania SZOSY jest miasto, a właściwie szosowiec w dżungli miejskich...
Czytaj więcej