Plebiscyt na Sportową Książkę Roku

Książki „La Vuelta a España. Kolarska korrida” i „Marco Pantani. Ostatni podjazd” nominowane w plebiscycie na Sportową Książkę Roku!

Do końca stycznia można głosować na książki „La Vuelta a España. Kolarska korrida” Alvaro Callejy oraz „Marco Pantani. Ostatni podjazd” Matta Rendella w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2020. Przy pełnej mobilizacji fanów kolarstwa, publikacje te mają duże szanse na zwycięstwo w konkursie. Głosy na pozycje wydane pod patronatem Magazynu SZOSA można oddawać pod linkiem idz.do/fb_sportowa_ksiazka_roku.

O książce „La Vuelta a España. Kolarska korrida”:

„La Vuelta a España. Kolarska corrida” to porywająca opowieść o jednym z trzech najważniejszych wyścigów kolarskiego kalendarza. Pod gorącym, hiszpańskim słońcem od wielu lat czołowi kolarze globu walczą o prestiż, sławę i uznanie.

Począwszy od pierwszych, przypominających walkę o przetrwanie edycji po współczesny, transmitowany na całym świecie spektakl – Vuelta a España to wyścig, splatający się nierozłącznie z losami całej Hiszpanii.

Dzięki tej książce poznać możecie prawdziwych kolarskich herosów – legendarnego Eddy’ego Merckxa, uznawanego za najlepszego kolarza wszech czasów czy Federico Bahamontesa – górala podjeżdżającego tak szybko, że na szczytach przełęczy czekał na rywali… zajadając lody. Wejdźcie w sam środek rozpędzonego peletonu i poczujcie się, jak na wyścigu.

Poznajcie historię jednego z najpiękniejszych wyścigów świata!

O książce „Marco Pantani. Ostatni podjazd”:

Marco Pantani to jeden z najsłynniejszych zawodników przełomu wieków. Jego sukcesy i styl jazdy porywały tłumu, lecz z rolą niekwestionowanej gwiazdy szos trudno było mu sobie poradzić.

Po rewelacyjnym sezonie 1998, w trakcie którego wygrał dwa najbardziej prestiżowe wyścigi kalendarza – Giro d’Italia i Tour de France był na absolutnym szczycie. W brutalny sposób zrzuciło go zeń wykluczenie z Corsa Rosa w 1999 roku. Nigdy potem nie wrócił już do swojej dawnej formy, a dawać znać zaczęły o sobie problemy z narkotykami, które ostatecznie doprowadziły do jego śmierci.

Kim był człowiek, który dla Włochów stał się prawdziwym idolem? Co sprawiło, że pokochali go tak bardzo, iż dotąd śpiewają o nim piosenki i stawiają mu pomniki? Czy jego historia musiała się skończyć w tak tragiczny sposób?

Ponadto polecamy te i inne książki, które aktualnie znajdują się na wyprzedaży pod tym linkiem idz.do/szosa-wyprzedaz. Serdecznie zachęcamy do zakupów!

Czytaj więcej o kolarskich książkach: Księgarenka SZOSY

Written By
More from Redakcja

Poradnik przełajowca

Cyklokros ma swoją specyfikę, która dla osoby nie mającej wcześniej do czynienia...
Czytaj więcej