Olejem po szosie

Na Karla natknąłem się przypadkiem, gdy zobaczyłem jego ilustracje dla jednej z nowopowstających firm oddzieżowych. Mieszka w Nottingam, w Wielkiej Brytanii, i zajmuje się zawodowo malarstwem tradycyjnym oraz grafiką.

backup_2

Zarażony pasją jeżdżenia, klasycznymi wyścigami kolarskimi i legendami tego sportu Karl rozpoczął malować portrety ikon kolarstwa – Eddiego Merckxa, Fausto Koppiego, Marco Pantaniego i innych. Jego obrazy wyróżnia ciekawe odwzorowanie postaci, których wizerunki zostały uchwycone podczas cierpienia, wysiłku czy bólu związanego utrzymywaniem nieludzko wysokiego tętna. Prace Karla były wystawiane w galeriach w Londynie, a jego malarski projekt, jak i kolarska pasja, trwa dalej i rozwija się w błyskawicznym tempie. Namalowany przez Karla portret Eddiego Merckx’a został ostatnio kupiony przez Bradley’a Wiggins’a i powieszony w jego salonie.

Próbowałem porozmawiać z Karlem o jego pasji, trasach, które przemierza i planach na przyszłość. Niestety ze względu na ilość zamówionych rysunków i zobowiązań po jego stronie, przełożyliśmy spotkanie na koniec roku. Dobra wiadomość – będziecie mogli obejrzeć więcej jego prac w przyszłości.

Śledźcie postępy Karla na:
https://www.facebook.com/Art-of-Karl-Kopinski-382449358500042/?fref=ts
https://www.instagram.com/karlkopinski/
karlkopinski.com

Written By
More from Kozes

Szosa w elektronicznym kontekście

Tuż przed startem tegoroczonego Tour de France, na stronach firmy Canyon pojawił...
Czytaj więcej