Nowy Trek Speed Concept

Jest szybszy o 6 min na dystansie Ironmana, znacznie łatwiejszy w obsłudze i dużo bardziej komfortowy. I można nim przewieźć niemały bagaż, niezbędny na długich trasach. Nowy Trek Speed Concept po raz kolejny ustawia poprzeczkę bardzo wysoko. Oto najważniejsze informacje na jego temat.

Szybszy niż kiedykolwiek

„Poprzedni Speed Concept pozostaje jednym z najszybszych rowerów na świecie, ale nowy zapewnia niesamowitą korzyść, aż 16 W” – czytamy w komunikacie prasowym Treka. To oszczędność pozwalająca – w określonych warunkach – pojawić się na mecie Ironmana o 6 min wcześniej. Zyski wynikają nie tylko z nowych kształtów ramy, projektowanych z użyciem zaawansowanego oprogramowania i testów w tunelu aerodynamicznym, ale też z właściwości użytych komponentów – podobno niemal połowa z tych 16 W to zasługa nowych kół Bontrager RSL.

IsoSpeed

Nowy model jest wyposażony w system IsoSpeed, dający nieporównywalnie większy komfort, co ma znaczenie dla wyniku nie tylko samej jazdy, ale również następującego zaraz po niej biegu. Konstrukcja IsoSpeed została dostosowana do specyfiki triatlonowej pozycji (oś obrotu „rozdzielacza” przesunięto do przodu).

IsoSpeed

Szeroki zakres dopasowania

Speed Concept oferuje bardzo szeroki zakres dopasowania pozycji. Regulacji można łatwo dokonać przy pomocy jednego lub dwóch kluczy imbusowych, a zdjęcie kierownicy na czas transportu przy zachowaniu pozycji to błahostka. Dzięki dostępnemu online kalkulatorowi dopasowania Trek, rowerzyści mogą wykorzystać położenie X/Y podkładek do uzyskania informacji o właściwym dopasowaniu.

Zintegrowane systemy magazynowania i nawadniania

Istotną nowością jest cały system przechowywania zapasów i narzędzi, całkowicie neutralny pod względem aerodynamiki, ewentualnie ją poprawiający (jak np. w przypadku bidonu).

Mocowanie na bidon między ramionami

Pojemnik na napój wkomponowany w kierownicę pozwala napić się bez zmiany pozycji, stanowi też ważny element układu pod względem aerodynamiki. Co ważne, można go łatwo napełnić podczas jazdy dzięki zintegrowanemu silikonowemu portowi.

Pojemnik typu bento

Wbudowany w rurę górną pojemnik typu bento mieści przekąski na cały wyścig. Ruchome przegrody pozwalają rowerzystom dostosować przestrzeń, a całe pudełko można myć w zmywarce. Wchodzi, podobno, 8 żeli.

Bidon na dolnej rurze

Bidon przystosowany do ramy jest dopasowany do przepływu powietrza wokół Speed Concept. Mieści 750 ml i idealnie się sprawdzi do trzymania koncentratu napoju, o który można uzupełnić bidon BTA.

Ukryty zestaw naprawczy

Speed Concept ma ukryty schowek idealny na dętki, CO2, zawór lub łyżkę do opon.

Tylko w Project One

Speed Concept jest dostępny wyłącznie w ramach Project One, pozwalając triathlonistom dostosować swój rower tak, aby dopasowanie, lakier i części były idealnie skalibrowane. Rowerzyści mogą zamówić nowy Speed Concept na stronie trekbikes.com, na wybranych rynkach, oraz poprzez szeroką sieć globalnych partnerów handlowych firmy Trek.

Dostępne modele Speed Concept:

Speed Concept SLR 9 eTap

Speed Concept SLR 9

Speed Concept SLR 7 eTap

Speed Concept SLR 6 eTap

Źródło: materiały prasowe Trek

Written By
More from Redakcja

(Nie)widoczna zmiana

Mija dokładnie 10 lat, od kiedy zameldowałem się w hotelu w Benicàssim na moje...
Czytaj więcej