Nowy sklep Specialized w Warszawie

Specialized otworzył nowy sklep w warszawskim centrum biznesowym Soho Factory (ul. Mińska 29a na Pradze). W środę 19 kwietnia 2023 r. wzięliśmy udział w jego uroczystym otwarciu.

Nowy sklep jest średniej wielkości, ma nieco ponad 200 m2. Wyraźnie postawiono tu na kameralność, a nie na rozmiar, wbrew panującej obecnie w branży modzie na sklepy o coraz większych gabarytach. Został on zaprojektowany w loftowym klimacie, nawiązuje więc do charakteru i przemysłowej historii okolicznych budynków, a jednocześnie jest nowoczesny i minimalistyczny. Trzeba przyznać, że najdroższe modele rowerów amerykańskiej marki – bo głównie takie tam wystawiono, i to w relatywnie niewielkiej ilości – starannie wyeksponowane i oświetlone, prezentują się na tym tle bardzo elegancko.

Oczywiście w sklepie dostępne są też akcesoria i części. Obiekt jest dwupoziomowy, na dolnym piętrze znajduje się także schludnie urządzony serwis, studio fittingu oraz magazynek. W górnej części urządzono biura i część konferencyjną – to pewnie w niej będą się w najbliższych latach odbywać m. in. polskie prezentacje prasowe nowych modeli, do Soho bowiem przeniesiono (z Wilanowa) siedzibę polskiej dystrybucji Specialized.

Zdjęcia: Hania Tomasiewicz

Written By
More from Redakcja

Odc. 29 Adam Probosz – flow w życiu i pracy

SZOSA · Odc. 29 Adam Probosz – flow w życiu i w...
Czytaj więcej