Nowy numer SZOSY

FB tlo_Szosa 2

W nowym numerze SZOSY zabieramy Was na Giro d’Italia. Analizujemy trasę wyścigu, przyglądamy się faworytom, wspominamy najciekawsze momenty z historii. Dariusz Baranowski w wywiadzie wraca pamięcią do 2003 r., kiedy to w Giro wystartował zespół CCC Polsat. Teraz, po 12 latach, „pomarańczowi” wracają na trasę włoskiego grand touru. Z tej okazji do rozmowy zaprosiliśmy też Macieja Paterskiego, który w pierwszej części sezonu dostarczył kibicom tak wielu emocji.

Wywiad numeru – z Tonym Martinem – przeprowadził dla nas jego kolega teamowy (i jeden z naszych najlepszych autorów) Michał Gołaś.

Odwiedzamy Festkę, cenionego producenta customowych ram.

Odkrywamy nowe szosy Pogórza Izerskiego.

Jeździmy po brukach Flandrii, pijemy piwo z najbardziej zagorzałymi kibicami na świecie, a słynny Freddy Meartens opowiada nam o historii „Flandryjskiej Piękności”.

Zastanawiamy się nad przyszłością szosowego ogumienia i rozkładamy na czynniki pierwsze zagadnienie treningu interwałowego.

Wracamy do historii nieistniejącego już Wyścigu Pokoju. Przyglądamy się najważniejszej kobiecej etapówce – Giro Rosa.

Na zakończenie zaś śledzimy dramatyczną historię wojny między znanymi markami, Mashino i Campalongo…

Zapraszamy do lektury!

Written By
More from Borys Aleksy

Odcinek 2. Wywiad z Piotrem Wadeckim

Ten odcinek jest posklejany z dwóch części. W pierwszej rozmawiamy trochę z...
Czytaj więcej

2 komentarze

  • Bardzo się cieszę, że powstał taki magazyn jak Wasz! Perfekcyjnie sprofilowany dla ludzi, którzy nie tylko lubią jeździć na rowerze, ale są też kibicami kolarstwa. Dużo wytrwałości, pomysłów i setki kolejnych numerów!

Comments are closed.