Buty szosowe Trek

Wraz z nadejściem sezonu 2024 Trek odchodzi od marki obuwia Bontrager i przedstawia zupełnie nową kolekcję butów pod własną marką. Pierwszymi zwiastunami tych zmian są modele szosowe RSL Knit, RSL Road i Velocis, wszystkie uzbrojone w nową technologię METNET.

METNET: przyszłość dopasowywania

Technologia METNET to rewolucyjna innowacja w ofercie obuwia Trek. Elastyczna konstrukcja umożliwia rozciąganie i ściskanie się buta wokół przodostopia. METNET ma przynosić ulgę w typowych dolegliwościach stóp związanych z jazdą na rowerze, takich jak drętwienie i mrowienie. 

RSL Knit

Szosowe buty Trek RSL Knit to wszechstronne obuwie wyścigowe łamiące konwencje. Efektem wielu lat pracy nad tymi butami jest niezrównany poziom wydajności i komfortu dzięki specjalnie zaprojektowanej cholewce z dzianiny, technologii METNET, płytce wykonanej w 100% z włókna węglowego OCLV i dwóm pokrętłom Li2 BOA. Cena: 2299 zł

RSL Road

Model Trek RSL Road ma ten sam wyścigowy rodowód co RSL Knit, z płytką wykonaną w 100% z włókna węglowego OCLV, pokrętłami Li2 BOA oraz wyczynowym dopasowaniem i wykończeniem. Dużo perforacji dla maksymalnej przewiewności, supersztywna podeszwa (indeks 14), zewnętrzny zapiętek z antypoślizgową wyściółką. Zupełnie nowe tzw. „strefy ulgi” METNET zapewniają wyższy poziom komfortu. Cena: 1899 zł.

Velocis

Buty szosowe Velocis są od lat wybierane przez zapalonych kolarzy ceniących komfort, przenoszenie mocy i wydajność. Nowa generacja tych butów podtrzymuje tradycję doskonałości, obejmuje strefy ulgi METNET oraz jakość marki Trek. Cena 1199 zł.

Jeszcze lepsze dopasowanie

Współpraca z Superfeet oraz wkładki Trek BioDynamic to wisienki na torcie dla klientów, którzy chcą dostosować swoje buty rowerowe do indywidualnych potrzeb. Ponadto nowe wkładki Trek składają się w 70% z materiałów pochodzących z recyklingu oraz mają ulepszoną konstrukcję, która zapewnia lepsze trzymanie pięty i dopasowanie do butów rowerowych dowolnej marki. Trzy wysokości łuków i cztery rozmiary (dla różnych zakresów rozmiaru obuwia) powodują, że każdy rowerzysta znajdzie wkładkę dla siebie.

Źródło: materiały prasowe Trek Bikes

Written By
More from Redakcja

Nowa rolka i pedały Wahoo

Wahoo rozszerza ofertę o pedały z pomiarem mocy oraz nowoczesny trenażer rolkowy...
Czytaj więcej