Majowa SZOSA o długich dystansach

Tematem tego numeru jest długi, bardzo długi dystans. Radami jak go skutecznie pokonać dzielą się z nami ultrakolarze.

Opisujemy: zamierzchłe początki wyścigów na długich dystansach, karierę znakomitej i trochę zapomnianej Beryl Burton, a także nasz przejazd trasą Mediolan-San Remo oraz rundę po fragmencie Alp Liguryjskich. Redaktor naczelny Borys Aleksy dzieli się wrażeniami z pokonania 600-kilometrowej trasy z Wrocławia na Mazury, a Wojciech Artyniew ze swoich rowerowych podróży „na lekko”, wyjaśniając przy okazji czym jest „bikepacking”.

Towarzyszyliśmy też Kajakowi podczas ręcznego budowania kolejnej rowerowej ramy i odwiedziliśmy fabrykę Looka. Nie mogło zabraknąć wieści z zawodowego peletonu, szczególnie przed zbliżającymi się Giro d’Italia, Delfinatem, Tour de Suisse i Mistrzostwami Polski. Kuba Zimoch, w ramach działu Retro przybliża postać Hugo Kobleta, a Wojtek Sienkiewicz pisze o tym, jak kibicował kolarzom na słynnym Poggio podczas „La Primavery”.

Majowe wydanie SZOSY dostępne od 4 maja w kioskach i sklepach rowerowych, a także przez naszą stronę.

Wojtek Sienkiewicz w podcaście SZOSY opowiada o pokonaniu 290-kilometrowej trasy Mediolan-San Remo, a redaktor naczelny Borys Aleksy mówi o 600-kilometrowej podróży z Wrocławia na Mazury.

Miłej lektury majowego wdania SZOSY!

Written By
More from Redakcja

Tour de France – klasyfikacje i nagrody

Tour de France, jak co roku w lipcu, poświęciliśmy sporo miejsca w...
Czytaj więcej

1 Comment

Comments are closed.