Ludzie i ich kolarstwo. Emily Maye

Emily Maye przebojem wkroczyła w świat sportowej fotografii. Robiła zdjęcia na dużych tourach, jednodniowych klasykach i wyścigach w kolarstwie przełajowym.

Zespół SKY pozwolił Amerykance na udokumentowanie przygotowań do sezonu, wraz z kulisami treningów, tajemnicami męskiej szatni i eksploracją relacji wewnątrz ekipy. Sama Emily śmieje się, że lubi po prostu fotografować ludzi w obcisłych strojach, wraz z innych atletami w lajkrze, w tym tancerzy i biegaczy.

Fotografia Emily skupia się na tematyce wyścigów, ale wśród jej obrazów próżno szukać momentów z przecięcia linii mety czy zdjęć zawodników rozpędzonych na zjazdach. Zamiast tego można zobaczyć gwiazdy kolarstwa wylewające morze potu i cierpiące podczas pokonywania własnych słabości. Amerykanka kieruje swój aparat na kolarzy, starając się złapać moment, w którym pokazują się jako autentyczni, zwyczajni ludzie.

Obejrzyjcie wybrane przeze mnie zdjęcia Emily Maye, a jeśli przypadną Wam do gustu, poniżej kilka linków do wybranych kolarskich galerii z portfolio artystki.

http://www.emilymaye.com/the-bike-race/
http://www.emilymaye.com/100th-tour-de-france/
http://www.emilymaye.com/rapha-teamsky/
http://www.emilymaye.com/trek-season/
http://www.emilymaye.com/rapha-womens/
http://www.emilymaye.com/cyclocross/
http://www.emilymaye.com/trek-homestories/

Written By
More from Kozes

Wiosenny przegląd strojów kolarskich z zagranicy

Sezon szosowy rozkwita niczym pola rzepaku. Przyroda całą zimę przygotowywała się do...
Czytaj więcej