Liv prezentuje nową Langmę Disc

Liv Cycling, marka zaangażowana w popularyzację kolarstwa wśród kobiet, zaprezentowała dziś nową serię Langma Disc, oferując kolarkom szosowym rower wyprzedzający konkurencję, jeszcze lżejszy, sztywniejszy i szybszy. Od wymagających entuzjastek kolarstwa po zawodniczki UCI WorldTour, seria Langma Disc oferuje rowery dla rowerzystek, które chcą prowadzić peleton i poszukują bezkonkurencyjnych osiągów.

Langma Advanced Pro 1

„Naszym celem jest projektowanie najbardziej zaawansowanych technologicznie rowerów na rynku i nowa Langma Disc nie jest wyjątkiem” – powiedziała Phoebe Liu, dyrektor brandingu w Giant Group obejmującej marki Liv, Giant, Momentum i CADEX. „Model ten bazuje na sukcesie poprzednika jako wszechstronny rower wyścigowy, który doskonale podjeżdża i zachęca do pewnego przekraczania swoich ograniczeń”.

Langma, której nazwa pochodzi od słowa „Czomolungma”, tybetańskiej nazwy Mount Everestu, została zaprojektowana jako uniwersalny rower wyczynowy, który świetnie sprawdza się na podjazdach. Langma Disc to najnowsza ewolucja aerodynamicznych profili rur i skrojonych na miarę punktów kontaktu, które zapewniają optymalne dopasowanie i maksymalne osiągi już od pierwszej jazdy. Całkowicie nowa Langma Disc została opracowana przez inżynierów Liv, projektantki, profesjonalne zawodniczki i we współpracy z wiodącymi ekspertami w dziedzinie aerodynamiki. Efektem jest najszybsza i najbardziej dynamiczna szosówka w ofercie Liv.

Langma Advanced 2 Disc

Langma pierwszej generacji już jest wybitnym rowerem wyścigowym, a nasza nowa technologia ramy karbonowej podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej” – powiedziała Sophia Shih, główny inżynier ds. rozwoju rowerów szosowych w Liv Cycling. „W zeszłym roku nasz zespół WorldTeam testował prototypy, a jego opinie uwzględniliśmy w ostatecznym projekcie. Zaktualizowaliśmy geometrię, aby zapewnić kompatybilność z szerszymi oponami, zoptymalizowaliśmy stosunek sztywności do wagi i poprawiliśmy właściwości aerodynamiczne”.

Liv Racing WorldTeam podczas treningu na nowych Langmach

Od wprowadzenia na rynek cztery lata temu Langma dowiodła swoich możliwości w wyścigach WorldTour, zajmując 47 pierwszych miejsc i zdobywając 6 tytułów mistrza kraju. Coryn Rivera wygrała na Langmie Mistrzostwa USA 2018, a Marianne Vos w ciągu dwóch lat z ekipą CCC-Liv Team odniosła na Langmie 23 zwycięstwa etapowe i generalne, w tym La Course by Tour de France, tytuł WorldTour kobiet i wiele innych. Po współpracy z kolarzami CCC-Liv (obecnie Liv Racing WorldTeam) na etapie testowania prototypów całkowicie nowy Liv Langma Advanced SL Disc został teraz oficjalnym rowerem na sezon wyścigowy 2021.

„Langma Advanced SL to niesamowity rower – szybki i wydajny”, powiedziała Lotte Kopecky, zawodniczka Liv Racing WorldTeam, świeżo po zwycięstwie na nowej Langmie w marcowym wyścigu Le Samyn des Dames. „Ma niesamowitą moc i szybkość reakcji, co buduje pewność siebie, kiedy jadę po zwycięstwo”. 

W polskiej ofercie Liv znajdziemy trzy modele z nowej serii:

  • Langma Advanced Pro 1 Disc
  • Langma Advanced 1 Disc
  • Langma Advanced 2 Disc

Serie Langma Advanced Pro Disc i Langma Advanced Disc 2022 wykorzystują technologię kompozytów klasy Advanced, rury o profilu ściętej elipsy i przeprojektowany, symetryczny widelec aero z karbonu. Całość uzupełnia integracja hamulców tarczowych i prześwit dla opon do 30 mm. Najwyższą wydajność i doskonałe dopasowanie zapewnia też całkowicie nowa kierownica Liv, siodełka Liv, sztyca Variant i koła z pełnym systemem tubeless

We wszystkich modelach rozmiary ram obejmują zakres XXS–L. Wybrane modele z nowej serii Langma Disc 2022 będą niebawem dostępne w sprzedaży. Znajdź lokalnego przedstawiciela Liv na www.liv-cycling.com.

O marce Liv

Liv to jedyna kompleksowa marka rowerowa na świecie dedykowana wyłącznie kobietom. Założona w 2008 roku przez dyrektora Giant Bonnie Tu jako część Giant Group, Liv tworzy innowacyjne rowery i osprzęt, aby pasowały i działały na najwyższym poziomie. Celem Liv jest wzmocnienie pozycji wszystkich rowerzystek, od początkujących po profesjonalne zawodniczki. Dzięki globalnemu zespołowi sprzedawców detalicznych, sportowców i wydarzeń, a także rosnącej obecności w Internecie skoncentrowanej na umiejętnościach jazdy na rowerze, konserwacji, żywieniu, podróżach i innych doświadczeniach – Liv stara się wspierać społeczność i być numerem jeden dla rowerzystek na całym świecie. Dowiedz się więcej na: liv-cycling.com.

Źródło: informacja prasowa Liv Cycling

Written By
More from Redakcja

Porady fizjoterapeuty – napisz do Dominika

Masz pytanie odnośnie fizjoterapii, masażu, rehabilitacji? Masz wątpliwości, których dotąd nie potrafi...
Czytaj więcej