Kross Allround

Wiosenno-jesienny model rękawic, który wg naszych doświadczeń sprawdza się najlepiej w zależności od typu jazdy (Szosa / CX) w przedziale temperatur 5-13 stopni Celsjusza.

W sumie Kross zadbał o wszystko co tego typu rękawiczce jest potrzebne. Cienka konstrukcja zapewnia idealne czucie kierownicy, a subtelnie podgumowany spód rękawicy gwarantuje dobrą przyczepność dłoni do owijki. Do „gołego” górnego chwytu w kierownicach aero już nieco mniejszą.

Allroundy mają też mankiet chroniący nadgarstki przed chłodem, choć w naszej opinii jest on nieco za krótki. Ogólnie krój tego modelu spodoba się osobom o dłoniach grubszych i z krótkim palcami. W naszym przypadku rękawiczka była nieco za luźna i jednocześnie lekko za krótka.

Na plus zaliczamy też kciuk wykonany z frotte, dzięki czemu sprawy typu czyszczenie okularów, czy wycieranie nosa są tu łatwe do wykonania. Dodatkowo, na czubek kciuka i palca wskazującego, naszyto wstawki pozwalające na obsługę dotykowych ekranów telefonów.

Gdy zrobi się już ciepło, rękawiczki spokojnie zmieszczą się w kieszonce, dobrze zwinięte – nawet w garści.

Aktualizacja

po kolejnym sezonie użytkowania

Lubię takie cienkie konstrukcje, jak w tych rękawiczkach Krossa, które okazały się dobre do jazdy w terenie na CX czy MTB. Świetnie spisują się też jako rękawice na sam podjazd podczas szosowych jazd po górach zimą, no i sprawują się dobrze w swoich naturalnych warunkach, czyli wiosną oraz latem. Dlatego używałem ich dość często.

Kilka miesięcy użytkowania sprawiło, że naszycia ze sztucznej skóry na kciukach się zdarły, a samo logo trochę popękało. Rękawiczki jednak wciąż dobrze spełniają swoją rolę i w sumie nie mogę im nic zarzucić. Podtrzymuję jednak opinię, że nadają się bardziej dla osób o grubych dłoniach, a ja mam raczej długie i szczupłe palce, więc rękawice są nieco za krótkie, a jednocześnie trochę za szerokie.

Testował: Mikołaj

Cena: 69,99 zł
www.kross.pl

Written By
More from Mikołaj

Challenge Grifo PRO

Grifo to jeden z najbardziej uniwersalnych przełajowych bieżników. Tym razem sprawdzamy go...
Czytaj więcej