Jak powstała SZakwa?

Sakwa SZOSY, czyli „SZakwa”. Lekka i wodoszczelna torba średniej wielkości. Idealna zwłaszcza do bikepackingu w stylu sportowym, na lekko i na szybko. Wodoodporna. Projektowana przy współpracy z Pawłem „Piko” Puławskim i Blaholem. Czarna. Jak powstała?

Nad projektem SZakwy pracowaliśmy prawie 4 lata. Prototypy, które w tym czasie powstały, testowała cala Redakcja. Duży wkład w projekt miał „Piko”, doświadczony bikepacker, organizator Race Through Poland i bywalec takich wyścigów jak The Transcontinental Race, Indian Pacific Wheel Race czy All Points North.

SZakwa

Zanim doszliśmy do ostatecznej wersji projektu, „SZakwa” przejeździła tysiące kilometrów. Zmieniała się. Zaczynaliśmy od ciężkiego kalibru: dużej pojemności i grubej warstwy cordury wzmocnionej usztywnieniami. Potem poszliśmy w drugą skrajność, sakwę ultralekką, z delikatnego materiału – który niestety przemakał i słabo trzymał kształt. Przełom przyszedł… z wiatrem. Użyliśmy materiału o nazwie X-Pac, z którego szyje się wyczynowe żagle. Jego niska waga, trwałość i szczelność pozwoliły uzyskać optymalne parametry sakwy.

Potem było już niby z górki, bo pozostało tylko doszlifować szczegóły. Chodziło o rozmieszczanie przeszyć, dobranie dodatków takich jak paski mocujące, ustalanie końcowych wymiarów. Niby drobiazgi, ale ich dopracowanie zajęło nam dobry rok. W styczniu 2020 r. uznaliśmy, że sakwa jest gotowa i możemy zacząć przyjmować zamówienia.

Wszystkie pomysły i poprawki wprowadzał w życie Blahol – to w jego szwalni powstają nasze sakwy.

Jak zamawiać?

SZakwa produkowana jest w małych seriach, na które wcześniej zbieramy zamówienia. Obecnie trwają zapisy na dostawę marcową. Zbieramy je do poniedziałku 15 marca 2021, planowana wysyłka do klientów to przełom marca i kwietnia.

Dane techniczne

  • pojemność 9 l
  • waga 300 g
  • długość (rozwinięta/zwinięta) 61/46 cm
  • system szybkiego mocowania do prętów siodła
  • materiały – X-Pac i Cordura
  • odblask na tylnym panelu
  • paski w tylnej części – do mocowania różnych przedmiotów (np. lampek)
  • siatka na górnym panelu – j.w.
  • uszyta w Polsce


Written By
More from Redakcja

Czas na trening – trening na czas

Większa moc na progu, lepsza pozycja aerodynamiczna, efektywniejsza kadencja, idealna technika jazdy...
Czytaj więcej