Dwa tygodnie Tour de France

Liderem Tour de France po 13. etapach pozostaje Chris Froome. Emocji w tym wyścigu dostarczają nam też Polacy. Rafał Majka i Bartosz Huzarski atakowali na 5. etapie – Rafał przejechał linię mety jako trzeci, a „Huzar” był szósty.

Majka prowadził też w klasyfikacji górskiej, obecnie jest jej wiceliderem. Maciej Bodnar był trzeci na 11., sprinterskim etapie, a we wczorajszej czasówce zajął 12. miejsce.

Froome, który czasówkę ukończył na drugiej pozycji powiedział, że jest wprawdzie zadowolony ze swojego wyniku, ale

„dzisiaj jest on mało ważny. Wszyscy jesteśmy zmartwieni tym, co wydarzyło się w Nicei. Trudno w takiej sytuacji skoncentrować się na ściganiu”.

Dzisiejszy, liczący 208,5 km 14. etap rozegrany zostanie między Montélimar a Villars-les-Dombes – Parc des Oiseaux. Na trasie są wprawdzie trzy premie górskie, ale niskiej, czwartej kategorii. To raczej etap dla sprinterów, z końcowymi, 3 kilometrami prowadzącymi po płaskiej prostej. Na tym odcinku „Wielkiej Pętli” wykazać się mogą Marcel Kittel (Etixx-Quick Step), André Greipel (Lotto Soudal), Mark Cavendish (Dimension Data) czy Peter Sagan (Tinkoff).

Polacy w TdF po 13. etapach:

43. Rafał Majka
46. Bartosz Huzarski
151. Maciej Bodnar

fot. Kristof Ramon / SZOSA

Written By
More from Redakcja

Styczniowa SZOSA o regeneracji

„Praca nas zużywa, odpoczynek wynosi na wyższy poziom” – pisze w słowie...
Czytaj więcej