Cyprus Grand Fondo 2024

Cyprus Gran Fondo powraca do Pafos. To już 11. edycja tego eventu, organizowanego niezmiennie przez Activate Cyprus. Udział w nim daje możliwość uczestnictwa w UCI Gran Fondo World Series oraz kwalifikacji do mistrzostw świata UCI Gran Fondo, które w 2024 r. odbędą się w Danii.

Cyprus Gran Fondo to trzydniowa impreza obejmująca czasówkę oraz dwa wyścigi szosowe na malowniczych i wymagających cypryjskich trasach, zapewniających niezapomniane doświadczenia dla kolarzy na wszystkich poziomach zaawansowania.

Pierwszego dnia rozgra się wyścig jazdy indywidualnej na czas na dystansie 28 km. W tym samym czasie na 60-kilometrową trasę wyruszą uczestnicy kategorii Sportive, nierywalizujący o kwalifikacje do Mistrzostw Świata. W kolejnych dnia w wyścigach ze startu wspólnego na różnych dystansach ścigać się będą ze sobą zawodnicy zbierający punkty kwalifikacyjne. Wszystkie trasy zaczynają się i kończą w Pafos.

– Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że wracamy do Pafos, kontynuując naszą tradycję promowania kolarstwa i piękna Cypru – mówi Dyrektor Wyścigu, Mike Hadjioannou. – W ramach UCI Gran Fondo World Series, nasze wydarzenie oferuje uczestnikom szansę na rywalizację światowym poziomie, a jednocześnie doświadczenia niepowtarzalnego uroku naszej wyspy.

Oprócz samych wyścigów, Activate Cyprus oferuje pakiety zakwaterowania dla uczestników łącznie z usługą transferu z i na lotnisko.

Rejestracja do Cyprus Gran Fondo możliwa jest na stronie organizatora: https://www.activatecyprus.com/granfondocyprus.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Ministerstwo Turystyki Cypru.

Written By
More from Redakcja

Dwa tygodnie Tour de France

Liderem Tour de France po 13. etapach pozostaje Chris Froome. Emocji w...
Czytaj więcej