Co ma ze sobą wspólnego Mark Cavendish i Księżna Diana?

Znacie Sir Paula Smith’a? Długo by pisać. Ubierał Księżną Dianę, Micka Jaggera, Davida Bowiego i Kasabian. Jeździł na tandemie z Cavendishem, koleguje się z Wigginsem. Projektował stroje kolarskie dla Rapha (specjalne edycje z okazji Tour De France i Giro D’Italia). Uważa, że Brian Holm był najlepiej ubranym kolarzem. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Wielkiej Brytanii projektantów mody.

Paul Smith kocha kolarstwo, kolekcjonuje rowery i tworzy specjalną linię oddzieży „Paul Smith 531” dedykowaną szosie. W młodości należał do klubu kolarskigo w Nottingam, ale wypadek, w którym brał udział sprawił, że jego życie zakręciło w stronę mody. Paul wciąż umila sobie czas robiąc rundy wokół Londynu i otacza się pamiątkami związanymi ze sportem. Dosłownie kilka tygodni temu ukazał się „Paul Smith’s Cycling Scrapbook” – pięknie wydany zbiór ponad czterystu fotografii i ilustracji związanych z ludzmi, wyścigami i miejscami, które są dla niego ważne. Znajdziecie tam kolekcje koszulek z lat 50-tych i 60-tych oraz ciekawe artystyczne kolaboracje z pogranicza designu i kolarstwa.

Bez wątpienia warto przyjrzeć się książce, ale jeszcze ciekawsze może być spotrzeżenie jak dużą rolę sztuka odgrgywa w kolarstwie. A może kolarstwo w sztuce?

Kolekcja 531

Rapha rozmawia z Paulem o kolarstwie

Zdjęcia:
Daniel Stier, NY Times (Paul z rowerem)
Scrapbook, ubrania 531: Strona Paul Smith’a

Written By
More from Kozes

ZWIFT charytatywnie

Przepaliliśmy na ZWIFT 31 tysięcy kawałków pizzy, a teraz jest szansa pojechać...
Czytaj więcej