Cezary Zamana i Dariusz Baranowski zapraszają do Głowna

Cezary Zamana, pomysłodawca cyklu wyścigów szosowych dla amatorów KROSS Road Tour zaprasza na drugą w tym roku edycję, która w niedzielę, 15 maja rozegrana zostanie w Głownie.

DSC_8650

Przebieg trasy opracował Dariusz Baranowski, wybitny kolarz zawodowy, uczestnik wszystkich największych zawodowych wyścigów etapowych na świecie IO, MŚ, trzykrotny zwycięzca TdP, a obecnie ekspert i komentator wyścigów szosowych. I mieszkaniec Głowna, świetnie znający te okolice. „Ryba” zaproponował dwa dystanse, 61 km i 110 km, które biegną po trasach o charakterystyce typowej dla słynnych wiosennych klasyków zawodowych rozgrywanych na zachodzie Europy. Dodatkowo na najdłuższym dystansie rozegrany zostanie XIX Memoriał im. Jana Gorzkiewicza, z osobną klasyfikacją. Na każdej z zaproponowanych tras, sądząc po profilu, zapowiada się „rasowe” ściganie.

Mapa trasy dostępna jest TUTAJ

DSC_6296

– Wyścigi rozgrywane w ramach Kross Road Tour pozwalają każdemu amatorowi ze sportowym zacięciem poczuć się jak zawodowy kolarz

– mówi Cezary Zamana.

– Dbamy o każdy szczegół, w tym profesjonalną oprawę zawodów czy możliwość korzystania przez zawodników z ich własnych wozów technicznych.

Do pomiaru czasu stosowany jest nowoczesny system chipów aktywnych Mylaps Prochip, który używany jest przez organizatorów zawodowych wyścigów kolarskich. Klasyfikacja indywidualna oraz generalna prowadzona jest w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Wyścig w Głownie figuruje w oficjalnym kalendarzu Pucharu Polski Masters.

Odbędzie się także wyścig dla dzieci w wieku 3-6 lat, MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim maluchom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu, przygotowała dla najmłodszych kolarzy ciekawe konkursy z nagrodami oraz upominki.

SZOSA poleca!

Więcej informacji na stronie organizatora: www.roadtour.pl

Program zawodów:

Niedziela (15.05)
8.00-10.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans ½ Pro
8.00-10.30 – wydawanie czipów za kaucją na dystans ½ Pro
10.30 – start dystansu ½ Pro
11.00-12.30 – zapisy w biurze zawodów na dystans Pro
11.00-12.30 – wydawanie czipów na dystans Pro
13.00 – start dystansu Pro
14.00 – dekoracja dystansu ½ Pro
16.00 – dekoracja dystansu Pro

Fot. KROSS Road Tour

Written By
More from Redakcja

Chłopak z Żyliny

Peter Sagan na czołówki kolarskich mediów trafiać zaczął w czasach, gdy niemal...
Czytaj więcej