Bilety na Bike Days już w sprzedaży

Ruszyła sprzedaż biletów na – jedyny Festiwal Filmów Rowerowych w Polsce. Sprawdź bogaty program filmów i wydarzeń towarzyszących

Bilety na jedyny festiwal rowerowy w Polsce są już dostępne! BIKE DAYS Festiwal Filmów Rowerowych odbędzie się w dniach 12-14 czerwca we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Zobaczymy 12 filmów
o tematyce rowerowej zgrupowanych w 4 blokach tematycznych, będziemy ścigać się na wrocławskim torze kolarskim, posłuchamy rozmów z gośćmi i pobawimy w Klubie Festiwalowym Szklarnia.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmów Rowerowych odbędzie się pod hasłem „Rower i kultura to synonimy”, a jej motywem przewodnim będzie podróż. Bo podróż rowerowa to doświadczenie wyjątkowe z wielu względów. Pozwala na zwolnienie metaforycznego tempa, redukując obowiązki i zadania dnia codziennego do przyjemnego minimum – co zjem, gdzie będę spał, czy zmoknę? W programie Festiwalu znalazły się dokumenty, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Festiwal otworzy polska premiera świetnie przyjętego w środowisku For The Love Of Mud (reż. Benedict Campbell) i pięknie nakręconego dokumentu o kolarstwie przełajowym. To niezwykle męczący sport, w którym kolarze rzucają rowerami, rozgryzając w zębach piasek, a jednocześnie sport bardzo malowniczy i ekscytujący.

W programie przeglądu zobaczymy 12 filmów zgrupowanych w czterech blokach tematycznych i dwóch wydarzeniach specjalnych, w tym rewelacyjny Melons, Trucks and Angry Dogs Kristiana Ansanda i Martina Gillucka o wyścigu z Londynu do Stambułu, gdzie uczestnicy muszą w ciągu dwóch tygodni samotnie pokonać dystans 3100 km oraz inspirujący Ciclo – film zamknięcia – w reżyserii Andrei Martínez Crowther o braciach Martinez, którzy wyruszyli z Meksyku w rowerową podróż przez kontynent Ameryki Północnej.

Na uczestników tegorocznej edycji festiwalu czekają również warsztaty, pokaz rzemiosła rowerowego prowadzony przez byłego trenera polskiej kadry w kolarstwie i spotkania. – W Galerii Mieszkanie Gepperta dyskusję z legendami wrocławskiego kolarstwa poprowadzi Borys Aleksy, redaktor naczelny SZOSY. Pokażemy tam też jedyny polski tytuł Festiwalu, Nowe Dynasy. Wraz z BWA Awangarda zorganizujemy piknik i profesjonalne wyścigi na wrocławskim Welodromie, przygotujemy pokazy animacji dla dzieci w Kinie Nowe Horyzonty i miejskie ściganie – zapowiadają organizatorzy.

Ważnym punktem wydarzenia jest konkurs filmowy „Platforma Amatorskich Filmów Rowerowych”, na który wciąż można nadsyłać filmy. – Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja – nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 30 minut. Tym sposobem większa więcej twórców otrzyma szansę na projekcję swojego filmu na dużym ekranie. Zachęcamy zawodowców i amatorów, reżyserów, operatorów i twórców pracujących kompleksowo. Przysyłajcie filmy – nakłaniają organizatorzy. Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 13 czerwca, gdzie widzowie zagłosują na zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna jury. Zgłaszanie filmów odbywa się poprzez formularz na stronie organizatora www.bikedays.pl/platforma.

Od dziś w kasach Kina Nowe Horyzonty oraz na stronach www.kinonh.pl i www.bikedays.pl można kupować bilety na festiwalowe seanse. Cena pojedynczej wejściówki wynosi 17 złotych. Przy zakupie 3 lub więcej biletów w jednej transakcji, otrzymuje się imienny bilet wielokrotny w cenie 15 złotych za film.

Więcej informacji oraz szczegółowy program BIKE DAYS na www.bikedays.pl, www.facebook.com/bikedaysfestiwal oraz www.kinonh.pl.

źrodło: Bike Days

Written By
More from Redakcja

Ściganie czyni mistrza

Szlifowanie formy poprzez częste starty w wyścigach ma sens. Aby było ono jednak...
Czytaj więcej