BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020

Niecałe trzy tygodnie pozostały do pierwszej edycji „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” w Bielsku-Białej. Wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter testów rowerowych, ale nie zabraknie także ekspozycji najnowszych modeli i akcesoriów.

Pomimo szalonego dla branży roku, takie marki, jak Bafang Electric, Focus, Jobo Bike, Specialized, czy Trek pojawią się pod Szyndzielnią z pełnymi flotami testowymi modeli 2021.  Nie zabraknie również dystrybutorów markowych akcesoriów, którzy co prawda na ostatnią chwilę, ale z każdym dniem dołączają do grona Wystawców.

Zapowiada się więc impreza, która odbędzie się pod gołym niebem, na doskonałych trasach MTB i DH Szyndzielni oraz beskidzkich szosach. Pawilony wystawiennicze, spotkania ze sportowcami i specjalistami oraz miasteczko testowe zlokalizowane będą tuż obok hotelu Dębowiec. Miejsce to znane jest chociażby z mety tegorocznego Tour de Pologne.

24-go września „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” będzie spotkaniem branżowym dla dystrybutorów i sklepów rowerowych, ale w dniach 25 i 26 września otworzy swoje podwoje dla szerokiego grona fanów. Organizator Arkadiusz Walus jest przekonany, że ta nowa formuła, sprawdzona już przy organizacji „SNOW EXPO na śniegu”, przyjmie się znakomicie w Beskidach.


BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2021

Jednocześnie „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” informuje, że przesunięta przez pandemię, czwarta edycja odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia 2021 r., oczywiście na PGE Narodowym w Warszawie. Umowy z Partnerami oraz niemal wszystkimi spośród 80 Wystawców zostały już aneksowane na nowy termin. W obliczu siły wyższej branża rowerowa jest wyrozumiała i wspiera wysiłki Organizatora, który pomimo olbrzymiej straty finansowej nie rezygnuje z kontynuacji rozwijającego się od trzech lat projektu.

Odwiedzający, którzy zakupili bilety na przesuniętą edycję w Warszawie otrzymają w zamian możliwość udziału w obu imprezach, bez żadnej dopłaty lub mogą zwrócić się o zwrot dokonanych wpłat.

Wystawa oraz testy rowerów i akcesoriów, mistrzowie i gwiazdy kolarstwa, MTB i triathlonu oraz spotkania ze sportowcami i specjalistami, które poprowadzą znani i uwielbiani dziennikarze. To wszystko już w pierwszy kwietniowy weekend roku 2021 w Warszawie. Nowością będą odbywające się równocześnie dwa nowe Wydarzenia: RUN SHOW i SWIM SHOW.

“BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” to Wydarzenie podczas którego, na starcie sezonu można poznać rynkowe nowości, testować je i porównywać bezpośrednio w jednym miejscu i czasie, spotkać sportowców profesjonalnych i amatorów, oraz dyskutować z najlepszymi specjalistami i blogerami na nurtujące użytkowników rowerów tematy. Oto, jak to wygląda w praktyce:

Wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników zajmie dwa piętra stref VIP i SMC stadionu PGE Narodowego. Ponad 80-ciu Wystawców zaprezentuje około 150 marek z całego świata. Dodatkowo wiele z nich będzie można kupować w strefach sprzedażowych na miejscu lub online, z dostawą na drugi dzień.

Testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza nas przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania torów testowych MTB, SZOSA, PUMPTRACK oraz podjazdów dla rowerów e-bike. Główną zaletą rowerów elektrycznych jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji.

Pięćdziesięciu gości specjalnych! Blisko 30 spotkań z gwiazdami i mistrzami kolarstwa oraz specjalistami. Prezentacje oraz wykłady i szkolenia. Opowieści, slajdowiska i porady. A także dyskusje na ważne tematy. Tym razem odbędą się w stadionowej sali konferencyjno – kinowej oraz strefie spotkań w Stadium Media Center. Przez całe dwa dni, po 45 minut każde.

BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020” nie mogłoby się odbyć, bez wspaniałych partnerów i Wystawców, z których wielu jest z nami od pierwszej edycji.

PARTNEREM GŁÓWNYM jest Tour de Pologne oraz Lang Team, oczywiście z niesamowitym Czesławem Langiem na czele.

PARTNEREM SPORTOWYM jest DECATHLON POLSKA – właściciel 58 sklepów sportowych w Polsce, z których pierwszy w Olsztynie, otwarty w 2019 jest sklepem ekologicznym, wyposażonym w panele słoneczne, ławki solarne czy turbiny wiatrowe. Obok sklepu jest dostępne dla wszystkich mieszkańców boisko i ładowarka do aut elektrycznych.

PARTNEREM TECHNOLOGICZNYM jest BAFANG POLSKA, jeden z wiodących azjatyckich producentów komponentów do e-mobilności i kompletnych e-układów napędowych, który otworzył swoją fabrykę w Polsce w roku 2019, skąd dostarcza wyposażenie dla czołowych producentów e-bike na świecie.

Warto też wspomnieć, dlaczego “BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” tak się rozwija i to w sytuacji, kiedy wiele imprez targowych w Polsce i za granicą notuje spadki, albo wręcz znika z rynku.

„Zachodzące na świecie zmiany kulturowe, zwłaszcza w zakresie szybkości przekazu informacji, mocno zmieniły relacje pomiędzy producentem, a ostatecznym użytkownikiem. Doszliśmy do poziomu, na którym technologia umożliwia szybkie komunikowanie nowych produktów, co przy różnorodności oferty kształtuje potrzebę testowania ich przez konsumenta.

Bezpośrednie relacje pomiędzy producentem, a użytkownikiem wpłyną znacząco na funkcjonalność komponentów i rowerów XXI wieku. „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na stadionie PGE Narodowym doskonale się wpisuje w ten proces, jak i naszą strategię umożliwienia ostatecznemu użytkownikowi łatwego dostępu do testowania nowych produktów Shimano. Elektronika i rowery elektryczne to najsilniejsze trendy w branży, dlatego na najbliższej edycji Bike Expo z przyjemnością zaprezentujemy grupy komponentów Shimano STEPS, przeznaczone do rowerów ze wspomaganiem elektrycznym”.

Ta wypowiedź Dariusz Borowiaka – Marketing & QC Manager SHIMANO POLSKA, jednego z głównych Wystawców tej edycji naszego Wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że wybrana przez nas droga stworzenia wieloplatformowego miejsca, na starcie sezonu, dla klientów końcowych, była właściwym kierunkiem rozwoju branży.

Oto niektórzy goście specjalni BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020, którzy mamy nadzieję będą również obecni, na nowych edycjach:

Czesław Lang, polski kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. Po zakończeniu kariery sportowej działacz sportowy oraz organizator Tour de Pologne UCI World Tour, Tour de Pologne Amatorów.

Dawid Godziek jako pierwszy wykonał ewolucję na rowerze górskim, która od dawna była marzeniem zawodników z całego świata. Polak zrobił poczwórnego tailwhipa, a o jego wyczynie informowało nawet BBC. Jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem freestyle BMX.

Szymon Godziek, straszy o rok brat Dawida, to najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik MTB i jeden z najbardziej rozpoznawalnych riderów w Europie. „Szamana” kojarzą nie tylko wszyscy entuzjaści kolarstwa grawitacyjnego w Polsce, ale również fani tego sportu z całego świata.

Przemysław Niemiec, zawodowy kolarz szosowy, olimpijczyk, wieloletni zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Na rowerze przejechał ponad 600 tysięcy kilometrów.

Henryk Charucki, polski kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne 1979.

Piotr Klin, wykładowca, rekordzista świata amatorów UCI w jeździe godzinnej, który w ciągu 60 minut pokonał dystans 49,649 km. Ten wynik jest też rekordem Polski w kategorii Masters.

Robert Wilkowiecki, zawodowy traithlonista, Mistrz Polski ½ IM 2019, zajął ósme miejsce w wyścigu zawodników PRO podczas Ironman Barcelona, z czasem 8:06:45 ustanowił jednocześnie nowy rekord Polski na „królewskim” dystansie.

Do zobaczenia na PGE Narodowym i w Bielsku Białej.

Więcej informacji:
www.facebook.com/bikeexponarodowy
www.bikeexpo.pl

informacja prasowa

Written By
More from Redakcja

Jesienna SZOSA od 14 września w sprzedaży

Wraz z jesiennym spleenem proponujemy przyjrzeć się swojemu ciału, w którym, jak...
Czytaj więcej