Cztery imprezy spod znaku Bike Expo

Organizator „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” postanowił z nawiązką zrekompensować pandemiczną przerwę, przygotowując na ten rok aż cztery rowerowe eventy.

15-16 maja 2021r. – „BIKE EXPO – Rowerowy Wilanów”

Będzie to impreza plenerowa, bezpłatna dla odwiedzających, na której firmy z branży rowerowej będą prezentować swoje produkty, udostępniać je do testów oraz sprzedawać.

Wydarzenie odbędzie się w centralnym punkcie warszawskiego Wilanowa, na tzw. „Plaży Wilanów”, tuż przy ścieżce rowerowej w kierunku Powsina oraz słynnych, kolarskich Gassów. Jest to najbardziej uczęszczany szlak rowerowy w Warszawie, przez rowerzystów wszystkich kategorii. Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje dla rowerzystów oraz zawody dla najmłodszych.

Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo rowerzystów, używanie kasków, oświetlenia, promocji znajomości przepisów ruchu drogowego. Impreza jest organizowana pod patronatem Burmistrza Wilanowa.

12-13 czerwca 2021r. – „BIKE EXPO – Rowerowa Góra Kalwaria”

Wydarzenie odbędzie się przed słynną „Górą Kawiarnią”, którą w pogodny weekend odwiedzają tysiące kolarzy szosowych. Tym razem zaprosimy dodatkowo rowerzystów innych kategorii z Warszawy i okolic Góry Kalwarii.

Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje dla rowerzystów. Tematem przewodnim będzie ubiór na rower, ale także bezpieczeństwo, używanie kasków, oświetlenia, promocji znajomości przepisów ruchu drogowego. Impreza jest organizowana pod patronatem Burmistrza Góry Kalwarii.

18-19 września 2021r. – „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na PGE Narodowym w Warszawie

To jest data, kiedy bezpiecznie będziemy mogli powrócić z naszą flagową imprezą, czas, kiedy większość producentów będzie mogła już pokazać modele na kolejny sezon. Data wyjątkowa, bo wyjątkowy jest ten sezon. W roku 2022 mamy zamiar i głęboką nadzieję powrócić do daty wiosennej i będzie to 9-10 kwietnia 2022r.

25-26 września 2021r. – „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” Bielsko Biała

Będzie to impreza plenerowa, na której firmy z branży rowerowej będą prezentować swoje produkty, udostępniać je do testów oraz sprzedawać. Wydarzenie odbędzie się tym razem na bielskich błoniach, rowerowym centrum miasta, gdzie zbiegają się najlepsze okoliczne single tracki. Jest to najliczniej odwiedzana miejscówka rowerowa w okolicach Bielska.

Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje dla rowerzystów, zawody dla najmłodszych, ustawki szosowe i MTB. Tematem przewodnim będzie kolarstwo górskie, we  wszystkich jego formach oraz oczywiście bezpieczeństwo rowerzystów, używanie kasków, oświetlenia, promocji znajomości przepisów ruchu drogowego.

Impreza jest organizowana pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej. Dodatkowo, dla zainteresowanych firm będzie możliwość organizacji prezentacji i testów branżowych B2B w salach konferencyjnych i na terenie ZIAD, który poznaliśmy podczas edycji 2020 w Bielsku – Białej. Jest to doskonałe zaplecze hotelowo-szkoleniowe oraz doskonałe tereny testowe dla każdego rodzaju rowerów.


Arkadiusz Walus – CEO BIKE EXPO:

jestem przekonany, że ta nowa, outdoorowa formuła imprez doskonale sprawdzi się w nowej rzeczywistości, w jakiej znaleźliśmy się z powodu pandemii koronawirusa.

Wystawa oraz testy rowerów i akcesoriów, mistrzowie i gwiazdy kolarstwa, MTB i triathlonu oraz spotkania ze sportowcami i specjalistami, które prowadzą znani i uwielbiani dziennikarze. To wszystko tworzyło unikalną formułę dotychczasowych edycji.


BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy to wydarzenie, podczas którego można poznać rynkowe nowości, testować je i porównywać bezpośrednio w jednym miejscu i czasie, spotkać sportowców profesjonalnych i amatorów, oraz dyskutować z najlepszymi specjalistami i blogerami na nurtujące użytkowników rowerów tematy. Oto, jak to wygląda w praktyce:

Wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników zajmowała dotąd dwa piętra stref VIP stadionu PGE Narodowego. Ponad 80-ciu Wystawców prezentowało około 150 marek z całego świata.

Testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza nas przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania torów testowych MTB, SZOSA, PUMPTRACK oraz podjazdów dla rowerów e-bike. Główną zaletą rowerów elektrycznych jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji.

Pięćdziesięciu gości specjalnych! Blisko 30 spotkań z gwiazdami i mistrzami kolarstwa oraz specjalistami. Prezentacje oraz wykłady i szkolenia. Opowieści, slajdowiska i porady. A także dyskusje na ważne tematy. Przez całe dwa dni, po 45 minut każde.

BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2021 nie mogłoby się odbyć bez partnerów i Wystawców, z których wielu jest z nami od pierwszej edycji.

PARTNEREM GŁÓWNYM jest Tour de Pologne oraz Lang Team z Czesławem Langiem na czele.

PARTNEREM SPORTOWYM jest DECATHLON POLSKA – właściciel 58 sklepów sportowych w Polsce, z których pierwszy w Olsztynie, otwarty w 2019 jest sklepem ekologicznym, wyposażonym w panele słoneczne, ławki solarne czy turbiny wiatrowe. Obok sklepu jest dostępne dla wszystkich mieszkańców boisko i ładowarka do aut elektrycznych.

PARTNEREM TECHNOLOGICZNYM jest BAFANG POLSKA, jeden z wiodących azjatyckich producentów komponentów do e-mobilności i kompletnych e-układów napędowych, który otworzył swoją fabrykę w Polsce w roku 2019, skąd dostarcza wyposażenie dla czołowych producentów e-bike na świecie.

www.bikeexpo.pl
www.facebook.com/bikeexponarodowy

Written By
More from Redakcja

JEŚLI UŻYWASZ IPHONE’A:

1. W swoim telefonie znajdź ikonkę sklepu: App Store. 2. W wyszukiwarce...
Czytaj więcej