Bedrock Gravel Festival


Festiwal Bedrock to tygodniowa impreza gravelowa organizowana na Cyprze w drugiej połowie kwietnia. Jej celem jest nie tylko dostarczyć uczestnikom emocji na nieznanych cypryjskich trasach szutrowych, ale też zapoznać ich z kulturą i przyrodą tej wyjątkowej wyspy.

Organizatorzy festiwalu zapewniają, że cypryjskie trasy szutrowe są niezwykle atrakcyjne. Zaletą Cypru jest to, że w odróżnieniu od innych śródziemnomorskich destynacji, pozostaje on nieodkryty przez kolarzy. Wyspa nie jest zbyt gęsto zaludniona, a przez to sprawia wrażenie dziewiczej. Zapuszczając się więc w gravelowe drogi przecinające góry Troodos i zjeżdżając w stronę morza na zachodnim brzegu wyspy można poczuć się jak odkrywca. Osoby szukające nowych wrażeń szczególnie to docenią.

Program

Festiwal Bedrock ma rozbudowany program. Jego główną częścią są oczywiście codzienne grupowe jazdy z przewodnikami, ale zaplanowanych jest też dużo atrakcji na czas przed i po rowerze. Uczestnicy mogą go spędzić, ćwicząc jogę, ucząc się tradycyjnego lokalnego rzemiosła czy też wziąć udział w kursach gotowania lokalnych posiłków. Nie brakuje zwiedzania, degustacji win i kolacji w ciekawych lokalach. Cypr ma średnio 326 słonecznych dni w roku, bardzo łagodną zimę oraz fantastyczną wiosnę i jesień. W kwietniu temperatura w ciągu dnia wynosi od 18 do 25°C. Pogoda jest idealna do jazdy na rowerze, zwiedzania i opalania się.

Festiwalowe jazdy grupowe mają charakter turystycznych rajdów, ale w przedostatnim dniu pobytu rozegrany zostanie też wyścig: Bedrock Gravel Race.

Nowe pakiety

Nowością na rok 2024 są nowe pakiety dla uczestników. Do dotychczasowego pełnego pakietu tygodniowego doszedł krótszy, 4-dniowy. Organizator oferuje też pakiet dla osób niejeżdżących na rowerze, pozwalający na skorzystanie z wszystkich towarzyszących imprezie atrakcji.

Zobacz dostępne pakiety

Kliknij tutaj, aby poznać pełny program na 2024 r.

Zakwaterowanie

Siedziba festiwalu znajduje się w Tochni, małej, tradycyjnej wiosce liczącej około 350 mieszkańców, w malowniczej, spokojnej atmosferze, z dala od tłumów. Tradycyjne, kamienne domy, w których mieszkają uczestnicy, są rozsiane po całej wiosce. Tochni jest doskonale usytuowane, otoczone gęstą siecią dróg żwirowych.

Organizatorem festiwalu jest organizacja Activate Cyprus. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź: https://www.activatecyprus.com/gravelfest-cyprus

Written By
More from Redakcja

Cztery imprezy spod znaku Bike Expo

Organizator „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” postanowił z nawiązką zrekompensować pandemiczną...
Czytaj więcej