Assos UMA GTV C2

Po całkiem udanym eksperymencie Assosa z jedną szelką w damskich spodenkach, ułatwiającą ich zdejmowanie, szwajcarski producent w modelu UMA GTV C2, przeznaczonym do długodystansowych jazd, wrócił do klasycznego, ale lekko udoskonalonego rozwiązania.

Mamy więc dwie szelki, tyle że obie odpinane z tyłu, co umożliwia – bez zdejmowania koszulki, kamizelki czy kurtki – zsunięcie spodenek w razie konieczności skorzystania z toalety. Magnetyczne zatrzaski, znane z modelu XC, są rozmieszczone ergonomicznie i intuicyjne w obsłudze, ich konstrukcja wyklucza przypadkowe rozpięcie.

To oczywiście nie jedyna zaleta „Umy”. Assos nie byłby sobą, gdyby nie zaproponował spodenek nie tylko praktycznych, ale również z bardzo miękką, amortyzującą wkładką Tech Sheen Mesh, rozciągającą się w przedniej części wraz z ruchem ciała na rowerze.

UMA GTV C2 uszyte są z tkaniny Ossidia, która zdecydowanie „odchudziła” ten model bez utraty elastyczności, oddychalności, kompresji i ochrony przed promieniowaniem UV. Ultracienkie i lekkie 6-centymetrowe mankiety nogawek utrzymują je na miejscu, nie uciskając uda. Spodenki dostępne są tylko w kolorze głębokiej czerni.

Cena: 240 euro
www.assos.com

Written By
More from Redakcja

Giant Revolt Advanced Pro

Pierwsze wrażenie, jeszcze z parkingu pod redakcją: ten rower prowadzi się jak...
Czytaj więcej