Assos Mille GTC

Nowa gravelowa kolekcja szwajcarskiego producenta – Mille GTC – przeznaczona jest zarówno na jedno-, jak i wielodniowe wyprawy po bezdrożach.

W jej skład wchodzą spodenki na szelkach Mille GTC Kiespanzer C2, szorty z kieszeniami cargo Mille GTC Zeppelin C2 oraz koszulka Mille GTC C2. Od „zwykłych” tego rodzaju kolarskich zestawów nową linię Assosa różni przede wszystkim komfort i wysoka funkcjonalność.

W Mille GTC Kiespanzer C2 zastosowano podwójnie amortyzowaną wkładkę o formowanym termicznie kształcie, nie do przecenienia jest także rozwiązanie Top Sheet Tex, odpowiedzialne za ograniczenie nieprzyjemnych zapachów.

Dyskretne elastyczne kieszonki wszyte na udach i z tyłu pozwalają przewozić małe niezbędne przedmioty, które w trasie dobrze mieć pod ręką. Miękkie szelki i ściągacz, nieopinający nadmiernie nogi, ale świetnie trzymający spodenki na swoim miejscu, to w Assosie już standard.

Szorty cargo Zeppelin zadowolą tych, którzy chcą mieć styl, ale niekoniecznie lubią obcisłe, za to preferują w spodenkach pełnoprawne, zamykane na zamek kieszenie. O Zeppelinach nie można jednak powiedzieć, że będą radośnie powiewać podczas jazdy, bo nogawka dobrze opina udo. Jej szerokość można regulować za pomocą zamków, których rozpięcie pozwala również zwiększyć przepływ powietrza.

Szorty, wykonane z oddychających, szybkoschnących i odpornych na ścieranie materiałów, wyposażone zostały także w AZPtec, technologię, która zapobiega zsuwaniu się ich z dolnej części pleców zarówno podczas jazdy, jak i rozbijania obozu. Szerokie pasy odblaskowe po bokach zwiększają widoczność i bezpieczeństwo rowerzysty. Producent zaleca ubranie pod spód bokserek z serii Trail Liner bądź gravelowych letnich spodenek z tej samej linii.

Uzupełnieniem najnowszych spodenek i szortów jest koszulka Mille GTC Jersey C2, jak zapewnia producent – zarówno dobrze dopasowana, jak i trwała. Uszyta została z wytrzymałego, lekkiego i oddychającego materiału o kroju niekrępującym ruchów ani na rowerze, ani poza nim. Wyposażono ją w suwak 1/4, bezpieczną kieszeń na cenne drobiazgi oraz miękkie wykończenie kołnierzyka i mankietów. Koszulka dostępna w kolorach czarnym i ciemnozielonym.

Ceny:
240 euro (Mille GTC Kiespanzer Bib Shorts C2)
160 euro (Mille GTC Zeppelin Cargo Shorts C2)
130 euro (Mille GTC Jersey C2)

www.assos.com

Written By
More from Redakcja

Race Through Poland 2021

Paweł „Piko”Puławski swoje doświadczenia w wyścigach self-support, w których startował, przełożył na...
Czytaj więcej