Accent Flash

Te cienkie rękawiczki z wierzchniej strony uszyte zostały z odblaskowego materiału, co bardzo podnosi widoczność rowerzysty. Przydatne szczególnie zimą, gdy słońce wstaje późno, a zmrok zapada bardzo wcześnie.

Model Flash przypadł mi jednak do gustu z innych powodów. Rękawiczki są bardzo elastyczne, lekkie i cienkie, więc nie ograniczają ruchów. Łatwo się je zakłada oraz ściąga. Znakomicie spisują się w jeździe przełajowej, ponieważ zapewniają idealne czucie kierownicy i klamkomanetek. Dodatkowo od spodu mają sporo antypoślizgowych elementów, które sprawiają, że chwyt pozostaje pewny.

Świetny jest również wysoki, ściągający mankiet, można go swobodnie naciągnąć nawet na rękaw bluzy. Podczas moich testów dobrze sprawdzały się na szosie powyżej 5-7 stopni Celsjusza (w zależności od wiatru) oraz od 0 wzwyż w terenie. Przed wiatrem i deszczem chronią słabo, ale doskonale oddychają.

Flash to rękawice na jazdę w mocnym tempie z nastawieniem na dobrą kontrolę roweru. Dodam, że pozwalają na obsługę telefonu.

Testował: Mikołaj

Cena: 84,90 zł
www.velo.pl

Artykuł ukazał się w SZOSIE 1-2018

Written By
More from Redakcja

Rozpoczyna się kobiecy Tour de Pologne

Kobiecy Tour de Pologne rozpoczął się we wtorek, 19 lipca w Zakopanem....
Czytaj więcej