10. edycja Kielce Bike-Expo

Na Targach Kielce Bike-Expo SZOSA po raz pierwszy pojawiła się w 2015 roku, pierwszym naszej działalności. Dla nas kielecka impreza to okazja do spotkań z naszymi czytelnikami i kontrahentami. Okazja, by poznać się bliżej. „Internety” są oczywiście nie do przecenienia, ale nie zastąpią rozmowy „na żywo”.

Targi dają także możliwość dotknięcia i wypróbowania produktu. Wiele osób korzystało z takiej możliwości, szczególnym powodzeniem wśród testujących cieszyły się rowery z napędem elektrycznym. Oprócz MTB i miejskich, można było także pojeździć szosówkami i gravelami ze wspomaganiem. Również w Polsce ten trend zaczyna zyskiwać na powszechności (zobacz również nasz artykuł w SZOSIE 5/2019). Wydaje się, że jedyną przeszkodą są, wciąż wysokie, ceny tych maszyn.

Podczas Bike-Expo po raz pierwszy zaprezentowano złoty rower Adama Zdanowicza – Materialize jest laureatem rowerowego Oskara, przyznawanego w Las Vegas. Valerjan Romanovski, bohater SZOSY 1/2019, opowiadał o swoich doświadczeniach z mrozem, w tym o rowerowym rekordzie Guinessa ustanowionym w temperaturze -100 stopni Celsjusza. Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów SPRĘŻYŚCI ponownie przywiozło do Kielc zabytkowe rowery i akcesoria – od przedwojennych „Łuczników” po jednoślady z lat 80. i pamiątki sportowe.

W Bike Atelier MTB Maraton udział wzięło ponad 500 uczestników, równie wielu przejechał z kieleckiego rynku na teren Targów Kielce w ramach Parady Rowerowej.

Jakie rowery, odzież, akcesoria, wyposażenie i komponenty przyciągały wzrok? Zobaczcie na zdjęciach.

Zdjęcia: Targi Kielce

Written By
More from Redakcja

Race Through Poland 2021

Paweł „Piko”Puławski swoje doświadczenia w wyścigach self-support, w których startował, przełożył na...
Czytaj więcej