Mity na temat sterydów w sporcie

Rynek farmakologiczny jest bardzo rozwinięty i istnieje wiele leków, które można stosować w leczeniu chorób i wspomaganiu organizmu. Wiele narkotyków ma swoją własną historię powstania i stosowania. W połowie XX wieku na rynku pojawiła się szeroka gama leków steroidowych o szerokim zastosowaniu, zupełnie nowych w tamtych czasach.

Wszystkie substancje anaboliczne mają jednego protoplastę, którym jest dobrze znany testosteron. Ten męski hormon wywołuje różnego rodzaju zmiany w organizmie człowieka, nie tylko u mężczyzn, ale także u kobiet. Ze względu na poziom niektórych hormonów człowiek czuje się silniejszy, bardziej wytrzymały, co jest bardzo ważne dla sportowca.

W sporcie wielu zawodowych sportowców odniosło wielkie zwycięstwa dzięki stosowaniu sterydów. Po tym, jak FDA zakazała stosowania tych leków, w mediach na całym świecie zaczęły pojawiać się różnego rodzaju plotki i mity dotyczące szkodliwych skutków stosowania sterydów anabolicznych oraz licznych wypadków śmiertelnych związanych z ich stosowaniem. Wielu nowych rekrutów zaczęło odmawiać terapii hormonalnej ze szkodą dla swojej kariery, aby uniknąć daleko idących skutków ubocznych. Nasz sklep sterydy jest najlepszy w Polsce. Przekonaj się sam!

Zanim zacznie się krzyczeć na cały głos o szkodliwości lub korzyściach płynących ze stosowania niektórych leków, należy zapoznać się ze wszystkimi niuansami i zaleceniami.

Główne błędne przekonania i mity

W naszym internetowym sklepie sportowym możesz kupić sterydy anaboliczne w najlepszej cenie w Polsce!

  • Obwisłość po odstawieniu anabolików. Podczas stosowania AAS wzrost mięśni jest znacznie przyspieszony poprzez zwiększenie stężenia hormonów we krwi: testosteronu, nandrolonu. Podczas kursu, przy zastosowaniu odpowiedniej diety i treningu, można uzyskać do 15 kg masy ciała. Po zakończeniu stosowania leku w organizmie występuje niedobór testosteronu. Dlaczego? Przez długi czas organizm otrzymywał ten hormon z zewnątrz, tj. z zastrzyków, i zapomniał, jak go wytwarzać. W takim przypadku, jeśli nie będziesz przyjmować suplementów hormonalnych, dojdzie do katabolizmu, co doprowadzi do degradacji tkanki mięśniowej. Mięśnie stopniowo tracą swój kształt, ale nie dochodzi do zwiotczenia. Jest to mit, w który wierzą początkujący. Zwróć uwagę na kulturystów-weteranów - mają oni dość atrakcyjny wygląd, skóra nie zwisa, a wszystko jest w dobrym zdrowiu.
  • Sterydy można stosować w celu uzyskania maksymalnej objętości bez inwestycji. Nie oczekuj, że stosując leki hormonalne i jednocześnie nie obciążając organizmu treningami, uda ci się uzyskać mięśnie jak wielcy kulturyści. Proces przyrostu masy mięśniowej to ciężka praca i należy do niego podchodzić kompleksowo. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie odpowiedniej diety i reżimu treningowego. Jeśli to możliwe, współpracuj z wykwalifikowanym trenerem lub przynajmniej skorzystaj z konsultacji online. Jeśli sportowiec stosuje duże ilości anabolików, a nie trenuje, może to spowodować efekt odwrotny do zamierzonego: nagromadzenie tłuszczu zamiast mięśni.
  • Sterydy różnią się pod względem działania i bezpieczeństwa. Trudno się z tym faktem nie zgodzić. Oczywiście, istnieje grupa produktów uniwersalnych, które nadają się nie tylko do budowania mięśni, ale także do zwiększania siły i szybkości, ale nie są one odpowiednie dla sportowców z ograniczeniami wagowymi. Istnieją natomiast anaboliki, które w ogóle nie mają wpływu na masę mięśniową, ale pozwalają na ćwiczenia i poprawę wyglądu poprzez wpływ na spalanie tłuszczu i elastyczność mięśni. W naszym sklepie można kupić sterydy po cenie producenta, dostępne są również bezpłatne konsultacje ze specjalistami.
  • Impotencja podczas terapii AAS jest procesem nieuniknionym. Kto ci powiedział, że jocksi są impotentami? Spróbuj opowiedzieć to ich oczom! W rzeczywistości testosteron jest odpowiedzialny za aktywność seksualną mężczyzn. Stosowanie sterydów anabolicznych zwiększa ilość tego hormonu we krwi, co w efekcie prowadzi do poprawy życia seksualnego. Po zakończeniu kursu możliwa jest słaba erekcja, jeśli nie przeprowadzi się terapii naprawczej, ale proces ten jest tymczasowy i odwracalny. Nawet jeśli sportowiec odmówił terapii mającej na celu przywrócenie własnej produkcji hormonów, organizm sam zacznie produkować hormon, a zaburzenia związane z potencją znikną.
  • Początkujący użytkownicy nie powinni stosować AAS. Jest to mit, który rozprzestrzenia się z ogromną szybkością. Z doświadczenia wynika, że nie ma przeciwwskazań. Jeśli sportowiec ma dobrego trenera i lekarza sportowego, nie ma się czego obawiać. Oczywiście, jeśli sportowiec przyszedł na siłownię po raz pierwszy, jest za wcześnie, aby myśleć o sterydach anabolicznych, jest to co najmniej głupie, a co najwyżej niebezpieczne. Ważne jest, aby najpierw wytrenować ciało, aby było w stanie wytrzymać obciążenie, a dopiero potem uzyskać pożądane mięśnie.